volvo 760 turbo intercooler op LPG?? (B230ET)

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
11-01-2010 16:13 #1078548 door V700 register
volvo 760 turbo intercooler op LPG?? (B230ET) is gemaakt door V700 register
Hallo,
Is het mogelijk een Volvo 760 turbo intercooler (B230ET) 1985, op LPG om te zetten?
Wat voor installatie past hier het beste bij?
Heeft iemand hier ervaring mee, backfires?
groet Bér

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
11-01-2010 18:40 #1260925 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Gaat prima,
Vooral op LPI (G3)! een verdamper installatie (G2) zou ik niet aanbevelen, hoewel er binnen het 850 forum best wat turbo's rondrijden met zo'n G2 installatie... Kans op een backfire bestaat wel in dit laatste geval.
LPi is een prima keuze, het is een master/slave principe. De hoeveelheid in te spuiten LPG wordt gemeten door naar het signaal van de benzine injectoren te kijken. Deze laatste worden natuurlijk afgesloten. De enige aansluitdraden van een LPi installatie zijn: plus, massa en injectoren. Zo simpel is het, buiten natuurlijk wat aansluitingen voor de tankpomp enz. maar het signaal wordt gemeten van de benzine injectoren waarop de injectoren van het LPG worden aangestuurd. Een heel mooi systeem zonder gevaar voor backfires. Kan natuurlijk altijd, net zoals je met benzine een backfire kunt krijgen, maar dan heb je ergens een mechanisch probleem (kleppen of ontsteking).
Robert

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • John Dutman
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
11-01-2010 19:34 #1260933 door John Dutman
Beantwoord door John Dutman in topic Motronic
Ook met het motronic systeem? Ik dacht dat het niet zo betrouwbaar was op LPG dan de jetronic maar zeker weten doe ik het niet.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • J.S. Duursma
  • Verbannen
  • Verbannen
Meer
11-01-2010 20:52 #1260942 door J.S. Duursma
Beantwoord door J.S. Duursma in topic Heel tevreden met Vialle lpi
Beste Ber,
Eind 2008 heb ik bij de firma Olijve in Assen een Vialle lpi-installatie in mijn 760 met 230FT blok laten zetten. Netjes gedaan, vriendelijke mensen, prima prijs. Ik heb er het hele afgelopen jaar zonder enig probleem mee gereden. Motortemperatuur is een fractie hoger, voor de rest merk je eigenlijk niet dat je op lpg rijdt.
Enige nadeel is de beperkte actieradius. Lpi-installaties hebben in de tank een pomp die niet droog mag lopen. Mijn ringtank heeft daardoor een effectieve tankinhoud van zo'n 50 liter. Groter kon wel, maar dan had de laadvloer verhoogd moeten worden. Met een verbruik van krap 1 op 7 mag ik dus elke 200 mijl (Amerikaanse tellers...) tanken.
Vriendelijke groet,
Jan Duursma 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
11-01-2010 20:56 #1260944 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Dat mag

jdutman schreef : Ook met het motronic systeem? Ik dacht dat het niet zo betrouwbaar was op LPG dan de jetronic maar zeker weten doe ik het niet.

Dat mag geen verschil maken. Tenzij, om 1 of andere reden, de injectoren appart worden aangestuurd bij de 4 cilnders, dus niet alle tegelijkertijd en er een regelsysteem achter zit per injector. Dat zou wel heel erg vreemd zijn... Dat kan niet zo zijn en heeft geen enkele zin, bovendien is het niet te regelen per cilnder tenzij elke uitlaatpoort een eigen lambda sensor bezit.
De 5 cilinders en 6 cilnders hebben alle motronic systemen en de injectoren worden daar alle tegelijkertijd aangestuurd. Dacht dat het enige verschil tussen motronic en jetronic was dat bij motronic ook de electronische onsteking is geintegreerd in 1 unit.... Behalve de eindtrap voor de bobine(s) dan.
Robert

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Leon Doensen
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
11-01-2010 21:25 #1260951 door Leon Doensen
Beantwoord door Leon Doensen in topic kanon
Mooi man met zo'n kanon onder de kap. Heb ik ook gehad een dikke tien jaar geleden (760 Turbo 1989)
Om je vraag te beantwoorden, ja dat me wel, omdat je electronische injectie hebt(GEEN K-Jetronic) Als je net als ik een Landi Lsi dampgasinstallatie neemt dan worden alleen je benzine injectoren onderbroken en voor de rest blijft de originele bedrading van je auto onaangeroerd(dat kun je bij Vialle bepaalt niet zeggen!!) wat dus de storingsgevoeligheid ont-zet-tend laag houdt in vergelijking tot Vialle. Het lpg systeem werkt helemaal op zichzelf. Ook heb je bij Lsi geen tank in je pomp dus je kunt niks kapot rijden omdat er te weinig lpg in zit. Als de lpg op is schakelt hij automatisch over op benzine. Het enige voordeel dat Vialle heeft tov Lsi is dat je absoluut geen vermogensverlies hebt maar mensen die weten wat problemen bij een Vialle installatie kosten zouden dat verschil in vermogen graag voor lief nemen. Ikzelf merk het ook benz/lpg maar het is acceptabel, zeker de andere voordelen in overweging meegenomen.
Ik heb dan wel een B230FT maar wel met Turbo+ set dus ik kom ook wel bij die 182-188pk in de buurt.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
12-01-2010 06:49 #1260969 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Nieuw

ldoensen schreef : Het enige voordeel dat Vialle heeft tov Lsi is dat je absoluut geen vermogensverlies hebt maar mensen die weten wat problemen bij een Vialle installatie kosten zouden dat verschil in vermogen graag voor lief nemen.

Met een nieuwe LPi installatie hoef je daar natuurlijk in eerste instantie geen zorgen over te maken. Overigens gebruikt LSI ook het toerental- en motortemperatuursignaal waarvoor in de bedrading geknipt zal moeten worden.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
12-01-2010 07:26 #1260971 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Lambda signaal
Ten eerste heeft het allemaal niks met G2 of G3 te maken.De B230ET heeft een motronic met luchtweger en zonder lambdasensor.De B230 FK en FT hebben een jetronic met lambda sensor waarbij de Vialle Lpi instalatie ook informatie krijgt van de lambda sensor.Of de Vialle lpi of de Prins Vsi dat lambda signaal ook echt nodig hebben dat durf ik niet te zeggen maar zelf denk ik dat ze wel zonder dat signaal kunnen.En anders dan kan er ook een lambda sensor ingebouwd worden.Je zou met een lpg inbouwer moeten bellen of ze het voor je in kunnen en of willen inbouwen.Een injectie systeem is wel het mooiste en het veiligste.Of het nu Vloeibare injectie is of gas injectie maakt niet zo veel uit op het vermogen na.Er zijn inbouwers die alleen staandaard beproefde systemen inbouwen en die zullen je zeggendat het niet kan.En er zijn inbouwers die handig zijn of meer kunnen en het wel aandurfen.Ik zeg dat het wel kan en ook veilig.Er kan zelfs een gewone dampgas instalatie in met een aangepaste verdamper.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • John Dutman
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
12-01-2010 10:30 #1260974 door John Dutman
Beantwoord door John Dutman in topic gevoel
Mijn gevoel zegt niet doen met een ET, maar ik ben wel benieuwd naar het resultaat...

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
12-01-2010 15:41 #1261002 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic vermogen

Jerry schreef : Een injectie systeem is wel het mooiste en het veiligste.Of het nu Vloeibare injectie is of gas injectie maakt niet zo veel uit op het vermogen na.

Bij vloeibare injectie heb je geen vermogensverlies dan ?
en wat is ongeveer de prijs van een Lpi installatie incl. inbouw ? 
Volvo 740 Turbo Intercooler Estate - Wit - 1986 - 164.000 km - B230FT

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD