Automaat flushen

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
09-06-2016 12:18 #1105485 door V700 register
Automaat flushen is gemaakt door V700 register
Ik had geen fijn gevoel bij het rijden met "De Nieuwe".
Eerlijk gezegd schakelde mijn oude bak na negeneneenhalve ton lekker dan deze met hooguit 460.000 op de klok.
Uiteraard oliepeil gecontroleerd. Olie was rose-achtig, stonk niet en was in 2011 geloof ik ververst.

Allerlei discussies voorbij zien komen, ik zou zowel voor als tegen kunnen zijn, maar ik trok de stoute schoenen aan en ging naar Froombosch, waar Theo Musch zo'n dienst aanbiedt. Nu is een nieuwe/andere bak plaatsen altijd nog mogelijk, maar de 250 euro die hij rekende leek me de gok wel waard. Het lijkt een beetje op een nier-dialyse. Aan de ene kant een container voor de oude olie, aan de andere kant een met roze olie. Als de bak boven de 50 graden komt gaat er een reinigingsvloeistof in het systeem, de druk van bak duwt de oude olie er uit en zuigt de verse er in.

Ik heb nog niet ver gereden maar de eerste kilometers gaven wel een beter rijgevoel dan de heenweg. Wordt vervolgd zal ik maar zeggen :)

Foto's van mijn mobiel zijn iets kleiner dan 4Mb dus passen niet op de site. Zal ze wel op mijn eigen site zetten elverdesign.com/jp/2016/06/09/oude-volvo-jonge-volvo/

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Lex Stax (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
09-06-2016 13:18 #1428686 door Lex Stax (GAST)
Beantwoord door Lex Stax (GAST) in topic Verwacht geen wonderen van
Verwacht geen wonderen van het flushen. Maar het helpt altijd. De discussies over flushen (of het wel of niet goed is) zijn eindeloos. Maar nieuwe olie vindt een bak altijd lekker.
Heb de bak van de 780 laten flushen (olie was 25 jaar jong) en merkte eigenlijk geen verschil. Maar tussen de oren voelt het wel lekker.
Van de XC70 van mijn vrouw olie in de bak twee maal laten vervangen. Dus niet flushen. Dat was een merkbaar verschil. Die bak schakelt nu tadelloos (zoals de Duitsers dat zeggen). Idem met een eerder 850 automaat.

Ben benieuwd naar de nieuwe geweldenaar!

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
09-06-2016 22:39 #1428697 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Merkbaar beter
Ik heb zowel onze 965 als de v70 van mijn ouders laten flushen bij volvo dealer en beide auto's rijden al 2.5 jaar stukken fijner. Ze schakelen weer netjes op waar het hoort.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-06-2016 08:25 #1428699 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic mmm
De eerste kilometers gereden en echt effect kan ik niet merken. Het schakelen gaat inderdaad soepeler, het klappen bij terugschakelen is veel minder erg geworden, maar of dat een kwestie was van nieuwe olie of de flush?
Wat gebleven is, maar minder "erg" is het opschakelen. Dat moet nog steeds met mijn voet en het gaspedaal gebeuren, gaat ook iets makkelijker en minder nerveus. Ook het "slippen van de koppeling" is minder geworden.

Kortom, vooruitgang maar nog niet op het niveau van de oude bak. Dat is zeker het leer effect van 500.000 km meer :)

Volgende stappen: Het reinigen van gas- en cisklep, en de turbodruk meten. Ik heb wel het idee dat bij volle sterkte de automaat fijner schakelt.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Lex Stax (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-06-2016 08:57 #1428703 door Lex Stax (GAST)
Beantwoord door Lex Stax (GAST) in topic Het lijkt me nuttig om te
Het lijkt me nuttig om te vergelijken met hoe een andere 940 LPT automaat schakelt. Dan kun je feiten en gevoel uit elkaar halen. Na 5 ton kan je wat anders gewend zijn.
Mijn 940 schakelt gewoon soepel en rustig (285.000 km). De olie van de automaat is twee maal ververst.

De flush spoelt alle rotzooi uit je automaat. Daarmee zit er nu dus alleen maar schone olie in de bak. Flushen is dus zowel schoonmaken als verversen. Flushen is duur omdat hier een apparaat voor nodig is én omdat er veel olie wordt verbruikt. De meeste olie wordt immers weggegooid.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-06-2016 09:18 #1428704 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Ook stuurhuis gedaan
Ik heb in januari ook het stuurhuis laten spoelen. Vooral in bochten "schommelde" het stuur. Dat was na de flush volledig verdwenen. Puur het feit dat met de flush de verstopte ventieltjes weer allemaal open zijn gegaan.
Flushen van een vervuilde installatie heeft zin, van een reeds kapotte installatie wordt de noodzaak tot reparatie blootgelegd.
Veel mooie kms gewenst!

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Willem van Strik (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
18-06-2016 09:49 #1428850 door Willem van Strik (GAST)
Beantwoord door Willem van Strik (GAST) in topic Jammer van het
Jammer van het reinigingsmiddel, dat is schadelijk voor de automaat... Ga maar vast sparen voor een andere, of voor de revisie, want die kot er na reinigen beslist aan.
Spoelen van een automaat met alleen ATF is een prima idee. Reinigingsmiddelen waar de automaat niet voor ontworpen is zijn goede handel voor automaatspecialisten...
Overigens zit er waarschijnlijk ook een filter in je automaat, en eigenlijk zou dus de oliepan eraf moeten en dat filter vervangen worden. Kunnen gelijk de magneetjes gecontroleerd worden om te zien of er veel slijpsel in de olie zweefde.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
18-06-2016 22:25 #1428866 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Tja...
De meningen blijven verdeeld. Er werd een blikje reinigingsmiddel toegevoegd en vervolgens werd het oude spul er uit gespoeld en de nieuwe olie er in.
Gevoelsmatige scheelde wel, maar vandaag heeft Henk van Essen de kickdownkabel op de juiste spanning gezet en dat heeft ook effect gehad.
Uiteindelijk zal het wel een revisie worden. Tenslotte kan niet iedere bak een miljoen kilometer draaien!

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Mathy van Nisselroy
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
19-06-2016 01:23 #1428870 door Mathy van Nisselroy
Beantwoord door Mathy van Nisselroy in topic Reinigingsmiddelen
Hallo Willem

Jij schreef : Jammer van het reinigingsmiddel, dat is schadelijk voor de automaat... Ga maar vast sparen voor een andere, of voor de revisie, want die kot er na reinigen beslist aan.
Spoelen van een automaat met alleen ATF is een prima idee. Reinigingsmiddelen waar de automaat niet voor ontworpen is zijn goede handel voor automaatspecialisten...


Kun je dat staven met feiten? Ook reinigingsmiddelen maken een ontwikkeling door. Er zullen er, een paar decennia na het ontwerpen van "onze" automaten, best een paar zijn, die alleen de rotzooi oplossen en de rest met rust laten. Daarnaast wil een goeie specialist dat je terugkomt en hij/zij zal dus niet kost wat kost proberen je van zo veel mogelijk geld af te helpen.

groetjes

Mathy

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Timen Smit
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
19-06-2016 13:52 #1428872 door Timen Smit
Beantwoord door Timen Smit in topic feiten
[/quote]Kun je dat staven met feiten? Ook reinigingsmiddelen maken een ontwikkeling door. Er zullen er, een paar decennia na het ontwerpen van "onze" automaten, best een paar zijn, die alleen de rotzooi oplossen en de rest met rust laten. Daarnaast wil een goeie specialist dat je terugkomt en hij/zij zal dus niet kost wat kost proberen je van zo veel mogelijk geld af te helpen.

groetjes

Mathy [/quote]

Nu kan ik alleen met mijn beperkte aantallen bakken(een stuk of 5) na reinigen alleen zeggen dat het eerst lijkt of het beter schakelt maar na korte tijd schakelt de bak heel slecht of helemaal niet meer.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam