GLE???

  • Miquel Engelen (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-04-2008 15:21 #1064832 door Miquel Engelen (GAST)
GLE??? is gemaakt door Miquel Engelen (GAST)
Hier misschien een hele domme vraag van een nieuwe Volvoist.... <img src="/sites/all/modules/tinymce/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif" alt="Undecided" title="Undecided" />
Maar euh, ik kan nergens vinden waarvoor de letters G, GL, of GLE staan bij Volvo, en wat die letters dan inhouden. Ik kan er, maar dat kan ook aan mij liggen, geen logica in vinden.... Misschien is hier iemand die mij antwoord kan geven op mijn brandende vraag?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-04-2008 15:44 #1197711 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Grand Luxe Extra
&#160;
GLE = Grand Luxe Extra.
De rest kun je wel raden denk ik.
Groet,
&#160;
Jan-Willem

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Miquel Engelen (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-04-2008 16:07 #1197712 door Miquel Engelen (GAST)
Beantwoord door Miquel Engelen (GAST) in topic Nog niet zo dom...
Dan ben ik gelukkig nog niet zo dom als ik dacht, alleen waar zit um dan het verschil in.... Ik bedoel ik ken GL's die luxer zijn dan mijn GLE... of gaat het echt alleen om dat 'nep' hout op het dashboard?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-04-2008 16:47 #1197713 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic verschil
Het verschil kan in de extra aangeschafte opties zitten.
Bijvoorbeeld ik heb een 740 GL maar wel met automaat en ACC, voor de rest is alles GL dus ik heb geen toerenteller .
mvg
Marcel 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-04-2008 17:01 #1197715 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Standaard extra's
&#160;
GLE's zijn volgens mij standaard voorzien van bijvoorbeeld metallic lak, centrale deurvergrendeling, lichtmetalen velgen, getint glas, luxe raamomlijsting en nog meer. Allemaal opties die je ook op een GL kon bijbestellen. Waarschijnlijk tot in detail terug te vinden op <a href="/node/10870" target="_blank">deze</a> pagina.
Groet,
Jan-Willem 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Miquel Engelen (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-04-2008 17:13 #1197717 door Miquel Engelen (GAST)
Beantwoord door Miquel Engelen (GAST) in topic Wauw!
Die link is echt fantastisch!! Ik sta steeds vaker versteld van deze site! Maar nu zie ik natuurlijk wel dat ik op mijn Grand Luxe Extra nog veel meer opties kan krijgen.... want die electrisch bedienbare stoelen, die wil ik ook wel... en euh, cruise controle was dus blijkbaar ook al mogelijk op mijn zweedse.... oh jee, dat Volvoisme is wel echt een serieuze aandoening he?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-04-2008 18:35 #1197724 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic GLE = 16v?
Volgens mij zijn alle GLE (940) voorzien van de 16v motor... Maar ik kan er ook volledig naast zitten! Bij 740's zou ik het niet weten

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Willem van Strik (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-04-2008 19:32 #1197734 door Willem van Strik (GAST)
Beantwoord door Willem van Strik (GAST) in topic Nope
Ooit had GLE bij Volvo inderdaad een officiele betekenis, en de E stond toen voor Executive, niet voor Extra. Al sinds eind jaren 70 is uitsluitend de afkorting gebruikt, en betkenden de letters niet meer dan een uitvoerings-aanduiding. Zelfs zodanig verwaterd, dat kennelijk niemand bij Volvo zich meet de originele betekenis herinnerde, getuige de Volvo 240 GL Grand Luxe die in 1982/1983 geintroduceerd werd. Door handelaren en dealers vaak afgekort tot GLGL...&lt;&gt;De echt bijzondere modellen in de jaren 70 waren overigens de TE uitvoeringen, waarbij TE voor Top Executive stond: in Australie de 164TE , bij ons de verlengde 264 TE.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • G.J.M. Molenaar (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-04-2008 21:08 #1197748 door G.J.M. Molenaar (GAST)
Beantwoord door G.J.M. Molenaar (GAST) in topic pas op..
Hallo Miquel,
Voordat je het weet heb je er een verslaving bij! Klein voorbeeldje:
Afgelopen zondag hadden we een super-gezellig meetinkje bij mij thuis over wel of geen "tik" in je blok. Mijn blok dus niet, ik waarschijnlijk wel! Gelukkig heeft super techneut Willem me gerustgesteld. Resultaat van deze zon-overgoten middag: ruitenwisser tijdsinterval door Matijn geleverd en werd meteen gemonteerd. Via Bart kwam ik er na 7 (!) jaar achter dat er een extra koffiehouder in de voor-midden-armsteum ook een uitklapbare houder heeft voor de achter bank, wel even kracht zetten! Ook constateerden we dat mijn koplamp-ruitewissertjes dus al al die jaren verkeerd omzitten. Zo zie je maar weer, echt verslavend hier. U bent gewaarschuwd.
Wil je wat meer over dit draadje lezen, kijk even op "rikketik" bijeenkomst.
Groet, G.J.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
16-04-2008 14:19 #1197835 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic GLE 2.3 16V
Als ik me er ook even mee mag bemoeien :
ik heb begrepen dat de GLE 940's, waar ik er ook een van heb , uit 1991 o.a. standaard waren uitgerust met:
-in kleur gespoten bumpers
-2.3 16V met 155 pk
-omega lichtmetalen velgen (voor de 940 enkel op 760 geleverd)
-luxere interieur bekleding op o.a. de a-stijlen. die is van ietsje minder hard kunststof en heeft een meer leer-achtige structuur dan de GL's.
(hier kwam ik achter toen er iemand over de a-stijl bekleding van mn Volvootje heen liep terwijl dat gedemonteerd in de gang van mn studentenhuis lag. Ik heb toen helaas een verkeerde, GL, a-stijlbekleding gemonteerd. Je ziet t bijna niet, maar nu ik t weet... )
 -Vaak waren de GLE's ook voorzien van een af fabiek schuifdak, en die zijn ze bij die van mij toch echt vergeten
(kan ik dat nog claimen?)
-ook electrisch verwarmde en verstelbare spiegels en elctrische voor portier ramen hoorden daarbij (correct me if i am wrong)
-en die van mij heeft als icing on the cake ook nog zon leuke je-ziet-de-mafia-baas-niet-zitten volvo-rolgordijn voor de achterruit. af fabriek ingebouwd.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD