(Vernieuwd/Gewijzigd) Advies aanschaf Volvo 740

  • A. Huisken
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
06-08-2012 08:22 - 08-08-2012 14:21 #116344 door A. Huisken
Goedendag allen,

Nieuw op dit forum....dus meteen hulp nodig.
Na tussen diverse merken en modellen overgestapt te zijn (bmw 525D, Seat Toledo 110PK TDi, VW Golf MK2 GTI) waaronder ook Volvo's (850 Estate 2.5Aut. S40 1.8) heb ik het idee dat ik de staatskas genoeg heb lopen spekken.
U raadt het al: Op zoek naar 'belastingvrij'.

Ik twijfel nog tussen een 200 of een 700 serie. Maar gelukkig zijn er beperkingen die de keuze tussen het aanbod voertuigen snel doen slinken. Zoals budget en het feit dat de auto bijna dagelijks gebruikt wordt en nota bene; de enige auto wordt van het huishouden.
Na wat gezeur en geheen & weer met de financiele afdeling van het huishouden (ikzelf) is er een budget van ca 2750 EUR vrijgekomen voor een andere vierwieler op de parkeerplek buiten.

De keuze is inmiddels dat het een 700 wordt. Sedan. Uiteraard verwacht ik in het budget geen Volvo in concoursstaat, maar het zou leuk zijn als het ook met -15 gewoon start en naast onderhoud en APK geen bezoek aan de garage/ANWB nodig heeft....voor die 11.000km per jaar...
Dus mijn volvo heb ik het liefst:
Ugly as hell, but reliable as can be!
Benzine of diesel ben ik nog niet uit.
Inmiddels zijn een 2.0 Turbo Intercooler, een 2.3 B230E of een Diesel D24 de revu gepasseerd, maar het schijnt dat een 2.0 niet zo'n betrouwbaar blok is, en als dat blok ook nog een op zijn tenen moet lopen omdat er een Turbo op zit...
De 2.3 schijnt wel onverwoestbaar te zijn maar het verbruik van 1:9 lijkt mij wat positief?
De D24 diesel (zonder tubo) is van VW. Maar de Turbo versie hiervan schijnt erg gevoelig te zijn voor regelmatig onderhoud. Is dit niet zo'n LT blok??


Bij voorbaat alvast hartelijk dank voor de hulp en (na aanschaf) wellicht tot ziens!

Met vriendelijke groet,
Laatst bewerkt 08-08-2012 14:21 door A. Huisken.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • René Minnebo (GAST)
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
06-08-2012 08:54 #116345 door René Minnebo (GAST)
Beantwoord door René Minnebo (GAST) in topic (Vernieuwd/Gewijzigd) Advies aanschaf Volvo 740
Goede keuze dat op volvo overstapt en een 240/5 heeft meer karakter vindt ik dan een 740/5 maar die betaalbaarder in aanschaf en de onderdelen zijn goed betaalbaar. De 7 serie is groter dan de 245 en dat vindt je vooral terug in de 745.

Wat ik je wel mee wil geven is dat belastingvrij rijden niet altijd goedkoper is dan een kleinere auto waar je wel wegenbelasting voor betaald. Het blijven oude auto's die geregeld onderhoud nodig heeft en je meer tijd moet steken naar het zoeken van onderdelen. Ik begrijp ook niet waarom men een oldtimer neemt om goedkoper uit te zijn, dat is gewoon niet zo je levert op diverse fronten veel in.

Het is wat anders als je niet afhankelijk bent van een auto en het meer zie als een hobby en dan ook beschikt over ruimte en kennis van autotechniek, anders ben je afhankelijk van de garage bedrijven die in volvo oldtimers zijn gespecialiseerd en ook zij rekenen een behoorlijk tarief en dan kun je behoorlijk op leeg lopen met een oldtimer.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Lars Rengersen
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
06-08-2012 09:19 #116346 door Lars Rengersen
Beantwoord door Lars Rengersen in topic (Vernieuwd/Gewijzigd) Advies aanschaf Volvo 740
Het feit dat je een sedan zoekt, maakt het in die prijsklasse alweer een stuk makkelijker.
Een redelijke station begint vaak pas bij 3000 euro.

Voordeel van de 240: hij is mooier ;)
Voordeel van de 740: hij is toch weer wat nieuwer (dus comfortabeler)
Naar een 240 is doorgaans meer vraag dan naar een 740, dus die prijzen liggen wat hoger.
Met andere woorden, verwacht bij een 740 wat meer auto voor hetzelfde geld.

die Zweedse 244 bij Kalsbeek
Waarschijnlijk een drietraps automaat, een BW55. Prima bak, maar wel een 1:1 eindoverbrenging. Dus 120 is ongeveer 3400 toeren. [Ik kan niet zien of er op de pook nou een overdrive knopje zit, dan is het een viertraps, dus 2600 toeren bij 120. 4-traps is niet standaard voor dat bouwjaar.]
Verder lijkt dat een leuke auto met een relatief lage km-stand.

Die 244 bij Steenbergen ziet er zeker ook uit als een leuke auto. Van de airco kun je desnoods de riem nog afhalen, dan loopt de poelie van de pomp ook niet meer nodeloos mee. Dit zal inderdaad een B19A motor zijn.
Auto heeft een 4-bak. Een overdrive herken je bij een handbak aan een knopje of schuifje bovenop de pook.

Die 244GL van autodealers is ook leuk. Schuifdak kan wel gaan lekken, al lijkt het op de foto's geen origineel Golde dak, maar een aftermarket dak.

Check vooral de wielranden en reservewielbakken op roest. Dat zijn bekende slechte plekken.
Verder kunnen ze heel wat hebben, maar hebben na al die jaren wel het nodige onderhoud nodig.
Mijn 244GLE heeft nu bijna 3 ton gelopen en doet het ook nog wel even.
Je ontkomt mijns inziens echter niet aan een bezoekje aan de garage zo nu en dan (als je het zelf niet kunt), ook met maar 11.000 km per jaar.
Heb je ook LPG auto's overwogen? Inbouw kost je later iets van 1100 euro. Het scheelt veel aan de pomp (verbruik is wel iets hoger, circa 1 op 7 a 8 op gas ten opzichte van 1 op 9 a 10 op benzine) en wegenbelasting betaal je toch niet. En met deze "echte oudjes" ook geen brandstoftoeslag.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • A. Huisken
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
06-08-2012 09:37 #116347 door A. Huisken
Beantwoord door A. Huisken in topic (Vernieuwd/Gewijzigd) Advies aanschaf Volvo 740
Zozo,

De Volvo-hulptroepen laten niet lang op zich wachten. Wat een reacties is korte tijd! Dank!

Om even per bericht te reageren:

Lars: Ja, ik zoek inderdaad een sedan. Had ik even moeten vermelden, oeps...
Ik ben wel ietwat verbaasd dat een 240 populairder is dan een 740...Ik dacht dat het andersom zou zijn.
Maar ik vind een 240 stiekem ook meer 'oer'-volvo uitstraling hebben.
Kijk, dat je naar de garage moet voor onderhoud en APK is logisch...Mijn Golfje uit 1986 moest dat ook en heeft me nooit in de steek gelaten. Enkel begon een wiellager te zingen...maar daar ben ik nog 2 weken mee doorgereden.
Een 240/740 zal dus ook voor onderhoud en APK naar de garage moeten...

LPG heb ik overwogen, maar ik blijf erbij....gas is..voor in de caravan! (of je zippo haha)


Rene:
Een 240 heeft inderdaad meer karakter. Toch raar dat ondanks de 240 langer is geproduceerd dan de 740 de onderdelen van de 240 duurder zijn. De grote van de auto is niet zo belangrijk. Meestal ben ik toch alleen, die ene keer dat we met zijn tweeen of drieen zijn zullen per jaar op een hand te tellen zijn.
Het goedkope belastingvrijw rijden beviel met mijn Golf erg goed. Jammer dat er een ander achterin dook...Maar ja....Tijd voor wat anders. En dat ik geen airco of elec. verstelbare spiegels heb...jammer dan! Dat is de charme van klassiek rijden.


Wat ik me trouwens nog afvroeg....pas ik met mijn lengte van 1.95 wel in een 240?
En wat is het verschil tussen de 2.0 DL en de 2.3???
Maakt die 300cc echt een wereld van verschil in beleving tijdens het rijden?? Ander geluid?? Of heeft de 2.3 gewoon een iets hogere topsnelheid?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • René Minnebo (GAST)
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
06-08-2012 11:26 #116354 door René Minnebo (GAST)
Beantwoord door René Minnebo (GAST) in topic (Vernieuwd/Gewijzigd) Advies aanschaf Volvo 740
Omdat een 240/5 geliefder is maakt dat ook weer de prijs, voor zowel de auto alswel de onderdelen. wat betreft je lengte dat weet ik niet ik ben zelf bijna 1,80 maar vindt de instap bij een 240/5 niet echt lekker. Het stuur zit t.o.v. de zitting van de stoel te laag waardoor mijn bovenbeen klem komt te zitten. Bij een 145 is het helemaal knudde met in en uit stappen, die heeft een og groter stuur dit ivm het ontbrekeken van stuurbekr. Nu kun je de zitting bij een 240/5 in hoogte verstellen maar dan nog is het net niet.

Een 2.0 ltr zou ik links laten liggen en ga voor een 2.3 carb, meer power nl. Wat betreft injectie zou ik de K-jet ook niet nemen. Ik heb er zelf 1 en ik vindt het bagger ook na diverse reparaties blijft het een r#@k systeem. Ik vervang hem ook voor een carb motor.

Voor de rest goed je ogen open houden voor roest want ook een volvo kan roesten en neem de tijd om de juiste te vinden, scheelt je een hoop geld aan komende onkosten.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Arjan Vrielink (GAST)
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
06-08-2012 13:23 #116362 door Arjan Vrielink (GAST)
Beantwoord door Arjan Vrielink (GAST) in topic (Vernieuwd/Gewijzigd) Advies aanschaf Volvo 740

"A. Huisken" schreef:
LPG heb ik overwogen, maar ik blijf erbij....gas is..voor in de caravan! (of je zippo haha)

Een Zippo op gas is geen goede combi, een Volvo op gas wel :mrgreen:

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Jeroen Visser (GAST)
  • Verbannen
  • Verbannen
Meer
06-08-2012 16:21 #116375 door Jeroen Visser (GAST)
Beantwoord door Jeroen Visser (GAST) in topic (Vernieuwd/Gewijzigd) Advies aanschaf Volvo 740
Persoonlijk ben ik niet zo'n fan de bxxxK blokken. De K staat voor de solex cisac carburateur (te herkennen aan de luchttoevoer aan de bovenkant).

www.autosvanaart.nl/components/c ... 229e78.jpg

Deze is erg gevoelig voor van alles en nog wat en erg lastig af te stellen. Een bxxxA blok heeft een pierbrug/stromberg carburateur, deze zijn een stuk eenvoudiger.

Misschien nog een handige tip voor als je niet naar de garage wilt maar lekker zelf wilt afstellen.

Succes en laat even weten wat het uiteindelijk geworden is.

Groet Jeroen

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Lars Rengersen
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
06-08-2012 17:25 #116377 door Lars Rengersen
Beantwoord door Lars Rengersen in topic (Vernieuwd/Gewijzigd) Advies aanschaf Volvo 740

"A. Huisken" schreef:
Wat ik me trouwens nog afvroeg....pas ik met mijn lengte van 1.95 wel in een 240?
En wat is het verschil tussen de 2.0 DL en de 2.3???
Maakt die 300cc echt een wereld van verschil in beleving tijdens het rijden?? Ander geluid?? Of heeft de 2.3 gewoon een iets hogere topsnelheid?

Ga vooral in een aantal auto's proefrijden zou ik zeggen.
Een 240 is een zware auto, dus een B19 houdt niet over, maar ja, zo'n auto rij je volgens mij ook niet om snel te zijn.
In de praktijk heeft het ook met de staat van de motor te maken. Mijn Amazon met 2 liter motor is een stuk sneller en soepeler dan m'n 244 met 2,3 liter motor.
Ik deel de meningen wel dat een enkele stromberg carburateur lekker recht toe recht aan is en dat ik bij K-jet vandaan zou blijven. Dit zit ook in mijn 244, maar of ik er nou echt blij me ben.....

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Rene Brandt
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
06-08-2012 17:26 #116378 door Rene Brandt
Beantwoord door Rene Brandt in topic (Vernieuwd/Gewijzigd) Advies aanschaf Volvo 740
als je lengte 1.95 mtr is kan ik je nu al verklappen dat je knieen klem zitten tegen het stuur ( bij de 240 dan).
ik rijd wel eens in de 244 van een kennis en ik kom er met mijn 1.91 mtr slecht in en uit.
dit in grote tegenstelling met de 700 serie , deze is veel en veel ruimer.
verder zou ik als je op benzine gaat rijden een injectie uitvoering aanraden en dan met een b230 motor (b230f)
vanwege het gewicht is de 2.3 ltr echt aan te raden.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Raf Soef
  • Senior lid
  • Senior lid
Meer
06-08-2012 18:36 #116386 door Raf Soef
Beantwoord door Raf Soef in topic (Vernieuwd/Gewijzigd) Advies aanschaf Volvo 740
Goedkoop zal het echt niet worden, die tanks zuipen nogal veel en wisselstukken zijn ook niet goedkoop. Als je op budget wilt rijden, schaf je dan een nette Daewoo of Toyota aan van een jaar of 5-10 oud. Goedkoop in aanschaf, betrouwbare auto's, vrij zuinig in verbruik en wisselstukken zijn betaalbaar.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD