B230 motor alleen op lpg rijden?

  • G. Los
  • Premium lid
  • Premium lid
Meer
01-06-2020 18:22 #1109802 door G. Los
B230 motor alleen op lpg rijden? is gemaakt door G. Los
Ik las laatst een stukje over een Matra Murena die op LPG liep met wat aanpassingen en daarbij beter presteerde dan benzine.

www.iwemalpg.com/Matra_Murena22.htm

Deze persoon heeft een 65 mm throtte body geplaatst op het inlaatspruitstuk en een soort van lambda regeling icm de lpg stelschroef.

Resultaat zou 20% meer pk en/of koppel geven en een gunstiger verbruik.

Alles sprak mij erg aan en ik zou zoiets ook wel willen voor mijn 245 van 1978.

Ik had het volgende bedacht:

- B230 blok vanwege de hogere compressieverhouding van 10.5 op 1
- 108 liter lpg donut tank onder de laadvloer met een nett0 lpg volume van 86 liter
- Alles benzine delen in auto en op motor verwijderen. Alleen rijden op lpg. Vanwege grote tank niet bang om stil te staan zonder lpg.
- Throtte body kopen via alie
nl.aliexpress.com/item/328754845...web201603_

- M47 bak en gps snelheidsmeter monteren
- Lambda regeling icm stelschroef lpg monteren
- Ontsteking vroeger zetten ivm lpg
- ontsteking overzetten van cilinderkop naar zijkant blok.

Mijn doel is om het simpel , betrouwbaar en economisch te maken met een vermogen van 145 a 150 pk en een verbruik van 1 op 10 km op lpg.

Maar ik heb wel wat twijfels/vragen.

Hoe vroeg zou ik de ontsteking moeten zetten voor lpg?
B230k blok is prima, maar kan last hebben van kantelende zuigers. Misschien toch een ander blok?
Zou zuigerkoeling iets uitmaken als ik altijd op lpg rij?
Als ik de compressieverhouding wil verhogen, hoe hoog zou ik kunnen gaan voor lpg gebruik?

Misschien heb ik nog meer dingen over het hoofd gezien?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Peter Beezemer
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
02-06-2020 19:23 #1460746 door Peter Beezemer
Beantwoord door Peter Beezemer in topic Ok..
Bij wijzigen hoofdbrandstof kan je denk ik een ritje naar de RDW maken ook.
Maar weet dat niet 100 procent zeker. Misschien wel iets om bedacht op te zijn voor je bij de eerstvolgende APK raar op je neus kijkt.

Compressie kan wel naar 1:13-14. Maar als je dat doet door de boel te vlakken verlies je het vrijloopkarakter van de b230. Ook iets om nog eens goed over na te denken.
Het onderblok en de kop zullen die hogere CR wel kunnen hebben.

B230K is carburatie. Waarom niet meteen naar Injectie ?
Zuigerkoeling is altijd goed in alle omstandigheden maar dan kijk je naar een late b230FK.

Van een M47 bak gaat ie niet harder en/of wordt ie ook niet zuiniger.
Weet niet wat je nu hebt ? M46 ? sterk zat. En past aan de B230.
Ontsteking verplaatsen gaat ie ook niet harder van maar anders past het niet in een 2 serie.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Willem van Strik (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-06-2020 10:15 #1460880 door Willem van Strik (GAST)
Beantwoord door Willem van Strik (GAST) in topic Je hebt nu waarschijnlijk een
Je hebt nu waarschijnlijk een B21 met vierbak (M45)? Dan win je natuurlijk wel met een M47 (of tijdscorrectere M46). Kantelende zuigers kan bij elke redblock voorkomen en is niet specifiek voor de B230.
108 liter onder de vloer lijkt me erg veel, maar ik weet niet zeker wat er past bij een 245. In een 7/9-serie gaat dat niet lukken zonder de vloer op te hogen.
Alleen rijden op LPG beperkt je enorm als je ooit met de auto naar het buitenland wilt. En elke oplossing afwijkend van standaard gaat natuurlijk nooit 'simpel, betrouwbaar' zijn: je zult heel veel vallen en opstaan tegenkomen als je zoiets wilt gaan ontwikkelen. Wil je simpel, betrouwbaar, dan is het monteren van een b230 turbo en een slaveinjectie-gasinstallatie de oplossing die al duizendmaal is uitgevoerd en technisch volkomen uitontwikkeld. Maar dat is geen avontuur natuurlijk!

Wat de throttle body betreft: je ali-linkje is dood, dus ik kan niet zien wat je precies van plan bent. Ik heb weleens een 242GT met de originele B23E gezien die op LPG reed met een megasquirt injectie (in plaats van de K-jet). Enige reden dat hij niet ook op benzine reed was dat er een triggerwheel ontbrak voor BDP, als ik me niet vergis.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • G. Los
  • Premium lid
  • Premium lid
Meer
07-06-2020 14:11 #1460889 door G. Los
Beantwoord door G. Los in topic "Alleen rijden op LPG beperkt
"Alleen rijden op LPG beperkt je enorm als je ooit met de auto naar het buitenland wilt. En elke oplossing afwijkend van standaard gaat natuurlijk nooit 'simpel, betrouwbaar' zijn: je zult heel veel vallen en opstaan tegenkomen als je zoiets wilt gaan ontwikkelen."

Ik verwacht dat het wel meevalt in het buitenland. Denemarken heeft geen LPG heb ik vernomen en verder de landen om ons heen wel dacht ik zo. 108 liter tank kan ik ongeveer 85 liter tanken en daarmee kom ik een heel eind.

Eergisteren de lpg specialist uit Eindhoven gesproken en de lpg instalatie op de matra murena is geheel custom made en idd ontwikkeld door testen, proberen en optimaliseren. Om dit te doen heb je apparatuur nodig en veel LPG kennis. Nu heb ik wel iets lpg kennis(maar lang niet genoeg..), maar heb ook geen lpg testapparatuur.
Per saldo wordt dit voor mij een moeilijk project, dus besloten dit niet te gaan doen.
Jammer, maar is niet anders en nu bedenken wat wel te gaan doen.

Ik heb nu een B21a blokkie op lpg met een 4 bak. Geen snelle jongen dus en ongeveer 3000 toeren bij 100 km/u.

Maar de grote vraag is wat dan wel binnen een beperkt budget?

Keywords zijn betrouwbaar, economisch(1 op 9 a 10km op lpg) en low budget.

Misschien eerst maar een tijdje doorrijden zo, dan komen de antwoorden vanzelf wel.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • G. Los
  • Premium lid
  • Premium lid
Meer
07-06-2020 14:17 #1460890 door G. Los
Beantwoord door G. Los in topic Ik lees hier dat
Ik lees hier dat verschillende mensen met een b230K blok rijden in combinatie met een gunstig lpg verbruik. Heb vroeger een 740 gl gehad met zo een blok en dat reed erg lekker met koppel onderin.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Willem van Strik (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
08-06-2020 00:59 #1460900 door Willem van Strik (GAST)
Beantwoord door Willem van Strik (GAST) in topic Met een B230FB zonder
Met een B230FB zonder katalysator zit je op 135 pk op benzine en een prettig koppel onderin, zonder turbo. Wil je meer vermogen binnen standaard volvo, dan zou ik kijken naar een turboblok. Reken een gasinjectie-systeem (dat is niet restrictief zoals een ringmixer) en je bent klaar.
Verbruik hangt met name van je rijgedrag af: veel korte stukjes is altijd onzuiniger dan lange afstanden. Met de huidige 100 op snelwegen moet 1:10 snelweg gemakkelijk haalbaar zijn met een vijfbak, met willekeurig welke motor.
Wat low budget betreft: hoeveel kan je zelf? Motorwissel? LPG (een beetje een standaard systeem) inbouwen? Een slave-injectie systeem inregelen met de laptop?
Verkijk je niet op de specialist Iwema: ik heb niet het gevoel dat die echt veel bijzonders doet, maar in LPG-land is eenoog nu eenmaal koning. Vertel je weinig inhoudelijks, dan kan je lang doen alsof.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • G. Los
  • Premium lid
  • Premium lid
Meer
11-06-2020 20:50 #1461044 door G. Los
Beantwoord door G. Los in topic ik heb er nog eens goed over
ik heb er nog eens goed over nagedacht en besloten het eerst te laten zoals het is : B21 , 4 bak en lpg. Het is geen vlotte combinatie, maar prima om een beetje hier in de buurt te rijden. De compressie heb ik ook gemeten en die is 11 bar op elke cilinder.

In de toekomst komt er zeker iets anders in , maar wat weet ik nog niet precies.
Eigenlijk is er best wel veel keus qua motoren en bakken als je de filmpjes op youtube ziet. En gelukkig kan ik heel veel zelf, dus dat scheelt in de kosten.

Wie weet start ik hier nog eens een draadje met mijn motor conversie. Want mijn laatste draadje wat toch wel wat jaartjes gelden over de ombouw RHD naar LHD 760 turbo. Jammer dat dit project het nooit de eindstreep gehaald heeft.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • G. Los
  • Premium lid
  • Premium lid
Meer
19-11-2020 10:16 #1464036 door G. Los
Beantwoord door G. Los in topic Heb je voorbeelden van
Heb je voorbeelden van motoren die voor lpg zo een hoge compressieverhouding hebben? 1:13 a 1:14 is best wel hoog.
Mijn B230A blok wat ik wil klaarmaken heeft een verhouding van 1:10,3 en ik zal dan +/_ 3 mm van de kop af moeten laten halen/vlakken. En dat is best wel veel...
Het vrijloop karakter van de motor is er dan niet meer, maar dat is niet erg.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • noppen20
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
19-11-2020 15:19 #1464040 door noppen20
Beantwoord door noppen20 in topic Compressie naar 13:1?
Compressie naar 13:1?
Dat zou ik maar niet doen...
Ook op lpg is dat vragen om problemen, en bij mijn weten rijdt er niemand rond met een dergelijke compressie op lpg.

Maximale wat ik (voor lpg) af-fabriek voorbij heb zien komen is 12.2:1.
En dan heb je het over een in de fabriek stevig aangepaste benzine motor voor het exclusief draaien op lpg.


Volvo 940 1996 Estate LPG (630.000km)
Volvo 940 1997 Estate LPG (555.000km)
Volvo 940 1996 Sedan LPG (440.000km)

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
19-11-2020 22:15 #1464050 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic verbruik
met mijn 940 lpg rij ik nu we max 100 mogen overdag weer 1:10 op lpg (wel op benzine starten). Heb er wel led stadsverlichting op gezet (als dagverlichting) zodat ik overdag de gewone lampen niet aan heb. Scheelt toch weer iets. Veel zuiniger heb ik niet vaak gehaald

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD