welke soldeerbout

  • Chris Boessenkool
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
13-12-2011 22:41 #1090430 door Chris Boessenkool
welke soldeerbout is gemaakt door Chris Boessenkool
Over een paar maanden wil ik zelf een andere dampgasinjectie inbouwen. Hiervoor zal ik ook bedrading moeten (de)solderen en daarvoor heb ik ook een soldeerstation/bout nodig.
Ben het eens met de stelling dat goedkoop duurkoop is, maar het moet wel een beetje betaalbaar blijven. Het moet zijn werk kunnen doen en te hanteren zijn voor de beginnende soldeerder.
Iemand een suggestie voor welk toestelletje de "biggest bang for the buck" bied? Ik zie veel aanbiedingen varierend van de twintig euro spullen (waarschijnlijk rommel) tot vele honderden Euro's. Op MP staan er ook een aantal, maar wat daarvan is goed?
Grtz Chris

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • André Struis
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
13-12-2011 23:24 #1340287 door André Struis
Beantwoord door André Struis in topic Boute uitspraken
Auto bedrading; 60 Watt, hiermee kun je in korte tijd plaatselijk genoeg smelt-warmte inbrengen.
Iets lomper in het gebruik is een soldeer pistool, maar met vaak een lampje op je werk, warmt snel op, koelt snel af.
Gebruik Tin met een laag smeltpunt, harskern of neutraal soldeervet, Nooit S-39 o.i.d.
NB vertinde draad-einden/klemverbindingen breken op den duur af, lopen los onder een schroefje.
 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
13-12-2011 23:53 #1340290 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Ik heb voor de motor ombouw
Ik heb voor de motor ombouw ook heel veel kabels moeten solderen
Ik heb toen bij de praxis een goedkoop gas soldeerbout gekocht als je op Google dit in typt (weller gassoldeerbout wc1) dan krijg je hem ik vind het een wereld ding hij is niet duur ik dacht iets van 18 euro. Hij werkt op aanstergas dus heel makelijke te fullen hij word goed heet. Het enige is dat je hem telkens moet aanstek. Maar voor dat geld vind ik dat geen probleem su6

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Chris Boessenkool
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-12-2011 13:07 #1340296 door Chris Boessenkool
Beantwoord door Chris Boessenkool in topic En deze?
Op MP kan ik deze voor een (zo te zien) schappelijk bedrag kopen. Iemand ervaring/mening of dit een ok apparaatje is voor dit werk?
link.marktplaats.nl/511620461
Gassoldeerbout leek me ook wel wat, had alleen bedenkingen of de tempetatuur wel goed te regelen is.
@ Andre, wat bedoel je met loslopen/losgaan? Hoe kun je dat voorkomen?
Groeten, Chris

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-12-2011 13:31 #1340298 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Zou
Zou voor 15-20 euro een soldeerboutje met 230V snoer eraan halen. Goedkoper, werkt net zo goed voor dit soort werk. Nadeel van soldeerpistolen (en gas ook) is dat je na oppakken moet wachten tot ze heet zijn. Vind ik persoonlijk erg irritant. Soldeerpistolen vind ik minder prettig werken omdat ze zo zwaar zijn. Ik heb deze bij De Jong Elektronica in Heerenveen gekocht, temperatuurregeling zal vast niet fantastisch constant zijn, maar goed genoeg. Overigens heb je hier wel weer een iets stugger snoer.<img src=" www.erconline.nl/images/HQ-SOLDER01.jpg " alt="bout" title="bout" width="283" height="283" />
Zoals André zegt, GEEN S39 gebruiken, dat is voor de loodgieter bij dakgoten/waterleidingen. Soldeer met harskern, diameter 1,0 werkt erg prettig.
 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-12-2011 15:30 #1340304 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Soldeerbout
Pas op met een 230 Volt bout, wanneer je hiermee electronica gaat solderen kan je door inductie IC-s opblazen, of beschadigen waarna je na enige tijd een vervelend electronica foutje hebt.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-12-2011 15:43 #1340305 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Die Weller is mooi
Heb ik ook. Wel een beetje groot en zwaar. De Weller werkt met een transformator waardoor je inderdaad wat veiliger werkt met elektronica.
Maar voor het solderen van draadjes heb ik zelfs op een camping bij gebrek aan beter met een stuk koperdraad boven een gasvlam staan solderen.
Alles valt of staat met het gebruikte soldeerdraad.
En dan zou ik persoonlijk de ouderwetse mèt lood willen en niet die nieuwerwetse loodvrije rommel.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-12-2011 15:49 #1340306 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Door
Door de EMC die uit het verwarmingselement komt ? En dat zou je niet hebben bij een soldeerstation met laagspanning in de bout zelf ?Heb er nog nooit van gehoord (maar dat zegt uiteraard ook niet alles). Ik gebruik ook zo'n 230V Weller boutje van 20W en heb er al het eea mee in elkaar gezet maar nog geen opgeblazen IC's kunnen constateren.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Gerben Mol
  • Platinum lid
  • Platinum lid
Meer
14-12-2011 19:34 #1340325 door Gerben Mol
Beantwoord door Gerben Mol in topic Leuker
Het kan nog leuker: ik gebruik al bijna 15 jaar lang!! Een 20watt 230volt soldeerbout van De Hema!

Hij is ondertussen al vaak genoeg mishandelt, misbruikt, gevallen, over heen gelopen..enz..hij is ondertussen zelfs al krom, maar werkt nog perfect! En heb hem zelfs vandaag nog gebruikt.

Een 'briek' maar goed functionerend apparaat.

Hier ook nog nooit last gehad van opgeblazen IC's enzo door de soldeerbout.

Groeten,
Gerben

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-12-2011 20:38 #1340342 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Als
je in de auto / aan de auto wilt solderen is een goede (!) gassoldeerbout ideaal.  De meeste kun je vullen met gewoon aanstekergas, zijn verkrijgbaar in verschillende vormen, maten en sterktes.
Ik gebruik deze boutjes altijd als ik aan de ECUvoetjes van de Volvo 850's soldeer en onder het dashboard.  Dan is een snoer echt onpraktisch.
Ik heb er altijd wel een paar (nieuwe) op voorraad en heb hier zo 2 verschillende types liggen. 25 euro per stuk excl. verzendkosten.  Kosten in Engeland 30 pond p.st.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam