Vieze velgen!

  • Miquel Engelen (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-07-2008 17:45 #1066126 door Miquel Engelen (GAST)
Vieze velgen! is gemaakt door Miquel Engelen (GAST)
Hallo mede 'Rollers'
 
Zo blij als ik ben met mijn zweedse, ik poets haar regelmatig en dat heb ik nog nóóit met een auto gedaan, dus dat wil wel wat zeggen, loop ik tegen het volgende aan:
Onder Skepp zitten heule mooie Aries velgen, maar.... ze blijven niet zo lang mooi! <img src="/sites/all/modules/tinymce/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif" alt="Cry" title="Cry" /> Vooral de voorwielen hebben er nogal last van dat ze binnen de kortste keren weer zwart zijn, terwijl de rest van de bolide nog mooi glimt!
Is er iemand die weet hoe het kan dat de voorwielen daar veel last van hebben terwijl de achterste daar veel minder last van hebben, én heeft iemand daar al eens een oplossing voor gevonden?
Vanwege mijn poets verleden, heb ik hier helemaal geen ervaring mee, vandaar dat ik de kennis van het forum inroep.
&#160;
Gulle Groet,
&#160;

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-07-2008 17:57 #1206577 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic zwarte ellende
Voor zover mijn kennis reikt is dat remstof. Vooral lichtmetalen velgen met veel of grote gaten hebben daar "last" van. Bij een auto met stalen velgen i.c.m. wieldoppen komt het vuil vaak niet verder dan de achterkant van de dop.
Aangezien de remmen aan de voorzijde veel meer gewicht voor hun kiezen krijgen, komt er ook meer remstof af (de schijven achter zijn altijd kleiner, sommige auto's hebben achter zelfs nog trommel remmen, vooral kleinere stadauto's)
De enige oplossing; minder remmen...
Ik spuit de mijne (Omega's) regelmatig af en houd ze zo goed mogelijk schoon. Als dat niet gebeurd kan het spul aankoeken en zelfs met velgenreiniger er niet meer af komen.
Niels

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-07-2008 17:58 #1206578 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic oorzaak niet moeilijk
de voorste remmen remmen harder dan de achterste. daardoor slijten de blokken sneller, wat je weer terugvindt op de velgen.

behalve niet meer remmen dus helaas weinig aan te doen dus. 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-07-2008 19:04 #1206586 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Golfjes en zo,..
Vroeger ( in de 80er jaren) hadden ze stof kapjes voor (achter) in de velg.
Had je mooi geen vieze velgen meer .
Maar of dit nu de oplossing is voor een statige Volvo?
&#160;
&#160;
&#160;

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Miquel Engelen (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-07-2008 19:11 #1206589 door Miquel Engelen (GAST)
Beantwoord door Miquel Engelen (GAST) in topic zwart
Niet meer remmen......?? Hmmmmm,.....  is misschien wel een optie! Alhoewel?
Maar euh, die kapjes, als die dingen zwart zijn is het toch geen probleem? Vind ik minder erg dan vieze velgen!
Enfin, blijven poetsen dus?.......................
&#160;
Gulle Groet,

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Ton Visser (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-07-2008 19:56 #1206590 door Ton Visser (GAST)
Beantwoord door Ton Visser (GAST) in topic www.wheelcare.nl
Wheelcare, daar heb ik mijn velgen gebracht om te renoveren. stralen, poedercoaten en buitenkanten polijsten etc.
Dat hoeft iedereen nou niet meteen te doen maar de tip die ik hierbij geef en ook op zijn website staat is: na het schoonmaken in de meubelwas zetten.
Het vuil hangt minder snel aan en wat er na een tijd toch op zit was je er veel makkelijker weer af
En zien jouw LM velgen er na een tijd niet zo fraai meer uit, of nog veel erger kijk maar eens op zijn website. Hij is echt serieus, als je velgen brengt staat hij er op dat je erbij blijft tot hij ze gecontroleerd heeft op slingeren of onrond.

<img src="/sites/default/public_files/user832/Auto__s-144.jpg" alt="Erna" width="503" height="375" />
<img src="/sites/default/public_files/user832/Auto__s-150.jpg" alt="Ervoor" width="500" height="375" />
Ton.

Ik heb er nog twee foto´s bijgezet, ervoor en erna is wel duidelijk denk ik.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-07-2008 21:18 #1206602 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic goed adres ?

Ton schreef : Hij is echt serieus, als je velgen brengt staat hij er op dat je erbij blijft tot hij ze gecontroleerd heeft op slingeren of onrond.


want hij kan ze ook richten, maar wil niet dat je het idee krijgt dat hij wel van alles in rekening brengt maar niet doet ?

ziet er goed uit, lijkt me wel een adres waar ik tzt mn velgen wel heen zou brengen. vooral dat oplassen en afdraaien is volgens mij een nette oplossing op stoeprandschade te verhelpen.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-07-2008 22:43 #1206607 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Ik heb een flacon NXT spray
Ik heb een flacon NXT spray wax van Maguiars. Daar boen ik de velgen na elke wasbeurt mee in. De wax is eigenlijk bedoeld om de waxlaag op de auto bij te werken maar voor dit doel werkt het ook aardig. Het oppevlak van de velgen voelen gladder aan en worden minder snel zwart. Ook het remstof wat er op komt wast er wat makkelijker van af.
Dat wheelcare gebeuren moet ik ook eens naar gaan kijken...
Groet,
Tamas

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • André Struis
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-07-2008 23:13 #1206612 door André Struis
Beantwoord door André Struis in topic Koeling
Ik heb wel eens een verslag van een proef gelezen, waarbij gelijke politie auto's <u>met</u> en <u>zonder</u> wieldoppen vergeleken werden.
De auto's <u>zonder</u> wieldoppen deden aanmerkelijk langer met de remblokken/schijven.
Kan je na gaan als je wieldoppen "in" je velgen zet.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-07-2008 23:16 #1206613 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Stralen en poedercoaten
Stralen en poedercoaten is de beste en meest duurzame oplossing. Als je dat hebt gedaan, dan volstaat het om tijdens je wasbeurt gewoon met schoon water en een spons de velgen lichtjes te reinigen. Ik heb het met de velgen van mijn 740 GL uitgevoerd: geen enkel probleem meer.
Door het poedercoaten heb je geen miniscule openingetjes meer in je velgmetaal. Stof en vuil hechten dus niet meer.
Groet,
Lieme Huib

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD