b230f benzine probleem
- V700 register
- Nieuw lid
-
Ik heb eigenlijk sinds de aankoop van mijn 745gl 1990 een probleem als ik op benzine rijdt. De auto rijdt prima op gas (vialle) op een laag en niet erg soepel stationair toerental na. Op benzine wordt het anders.
-stationair op benzine ongeveer 1100tpm, warm blok ongeveer 1000tpm. Lijkt mij wat hoog.
-1/2 gas gaat goed, toerental loopt mooi op tot in ieder geval 4000tpm (hoger ga ik stationair iever niet als t blok niet volledig warm is)
-3/4 tot vol gas resulteert in direct wegvallen van het toerental en bij gas inhouden tot afslaan.
-Rijdend eigenlijk hetzelfde verhaal: versnellen alleen met 1/4 tot 1/2 gas en uiteindelijk is de koek bij 100 tot 110km/u op. Op gas haalt de auto in ieder geval redelijk makkelijk de 160km/u (veel harder lijkt me gezien de km/stand niet praktisch, of denken jullie daar anders over?), als ik bij die hoge snelheid op benzine overschakel loopt de snelheid héél langzaam terug tot rond de 110km/u
-tijdens rijden meer dan 3/4 gasgeven resulteert in wegvallen vermogen en alleen omdat de auto dan al rolt blijft de motor rondraaien.
-stationair overschakelen van gas naar benzine gaat perfect,van benzine naar gas blijft hij maar net aan lopen, soms slaat ie af. rijdend gaat overschakelen altijd prima
Ik heb sinds de aankoop (eind 2007) een keer of vier vijf benzine getankt (waaronder twee keer V-power) en bij drie tanks heb ik injectorcleaner van Wynns bijgevoegd. Er zijn verder geen rare bijwerkingen zoals benzine of gaslucht, hooguit een enkele backfire bij te weinig gas op gas (...) en te vroeg ontkoppelen. Ik weet dat er een aantal oorzaken kunnen zijn maar ik wil graag weten wat de meeste voor de hand liggende oorzaken kunnen zijn alvorens ik zaken aanschaf die later zinloos blijken.
<a href="" target="_blank" title="volvo 740 b230f toerentalverschil gas/benzine">Hier staat een filmpje van de verschillen in toerental op gas en benzine en let ook op de brandstofmeter die lekker zijn eigen ding doet. Groene ledje is gas, rode is benzine
Nou heel verhaal maar ik hoop op wat bruikbare tips. (het liefst met eventueel kostenplaatje<img src="/sites/all/modules/tinymce/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif" alt="Undecided" title="Undecided" />)
groetjes Alex
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Op nummer 1: injectors gaar of verstopt, op nummer 2 brandstofdrukregelaar lek(lijken of er benzine uit het vacuumslangetje komt) of zit vast, op nummer 3 verstopt brandstoffilter (zou ik mee beginnen want is het makkelijkst op te lossen, maar komt relatief weinig voor) enlast but not least brandstofpomp kapot, brandstofdruk is bij een B230FB makkelijk te testen met een bandenspanningsmeter op het ventiel wat op de brandstofgallerij zit, bij en oud type F met koudstartinjector, wordt deze aftakking daar dus voor gebruikt en moet je een t-stukje tussen de brandstofleiding schroeven met een manometer erop. Uit mijn hoofd zit ie in de buurt van de 3 bar en als je gas geeft wordt ie hoger als je gas loslaat lager als je dus met het gas speelt moet ie heen en weer gaan doet ie dat niet zit de regelaar vast.
Succes Co.
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Dat is even een goeie tip die je daar tussendoor smijt......nvliet schreef : brandstofdruk is bij een B230FB makkelijk te testen met een bandenspanningsmeter op het ventiel wat op de brandstofgallerij zit
Even voor de duidelijkheid meet je dan de druk naar de regelaar TOE of kan dat ook bij de retourleiding?Maw, kun je met deze test ook achterhalen of de benzinedrukregelaar gaar is? Volgens mij niet toch, da's wel weer jammer.Blijft een goeie tip, dat wel.
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
bedankt voor het meedenken,
alex
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Nummer 6 is de brandstofretourleiding
Nummer 3 lijkt me wel een vacuumreservoir, maar dat weet ik niet zeker, heb het nog nooit gezien..
Nummer 4 weet ik niet
Als de brandstofpomp onder de stoel weinig geluid maakt is dat een goed teken, alhouwel een nieuw brandstoffilter nooit kwaad kan..
Groet,
Philip
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Ben je per ongeluk een G vergeten? De pomp moet je toch wel iets horen, ook een nagelnieuwe maakt geluid.Als je het even wil testen, leg dan je hand op de pomp (die onder je stoel , onder de auto hangt) en laat iemand de auto op contact zetten.Naast dat je de pomp zal horen, moet je hem zeker voelen draaien,gedurende een seconde of twee.flip_21 schreef : Als de brandstofpomp onder de stoel weinig geluid maakt is dat EEN goed teken, alhouwel een nieuw brandstoffilter nooit kwaad kan..
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Ik zeg toch ook: weinig geluid, hij moet wel iets van geluid laten horen... mijn pomp maakte zoveel kabaal dat ik hem nog hoorde als ik 60 km/h reed.....Baseman schreef : Ben je per ongeluk een G vergeten? De pomp moet je toch wel iets horen, ook een nagelnieuwe maakt geluid.
Als de pomp kapot aan het gaan is gaat ie toch steeds meer lawaai maken, en die van mij was 100% versleten. Als je dus een pomp hebt die weinig geluid maakt (maar wel draait, en dat doet ie hier) lijkt mij dat een goed teken.
Groet
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Groet,
Philip
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Ik ga over een tijdje naar een kennis met een brug en dan gaan we de auto eens goed bestuderen van onderen. Kunnen de benzine pomp en filter gecheckt en kan ik meteen mijn achteruitrijlamprelais vervangen.Voorlopig echt geen tijd (en de hemelrestauratie ligt ook even stil dus )
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
groeten Alex
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.