Enkele vragen over de v90 Update Alarmsysteem
- V700 register
- Nieuw lid
-
Vandaag bij de lokale Volvo Dealert een steunrubber besteld om de Aw4043 bak te ondersteunen. Ik had het rubber bekeken toen de auto op de brug stond en er zat een kleine cm speling! Dus maar even een nieuwe eronder.
Een batterij voor de alarmsirene was niet meer leverbaar, ga maar naar de sloop. Op de eerste foto staat de achterkant van de sirene afgebeeld. Daar staat toch duidelijk NICAD op, volgens mij een aanduiding voor ene batterij.
Op de tweede foto is de locatie van de sirene te zien, boven de accu.
Hoe vervang ik de batterij vand e sirene?
===============
Beste mensen,
Helaas heb ik door omstandigheden meer tijd om me met mijn Volvo bezig te houden. Ik heb een paar vragen waar ik met de zoekopdracht op dit forum niet helemaal uitkom.
Hoe euroalarm te programmeren?
Ik heb verschillende draadjes op dit forum gelezen over het euroalram. Ik heb ook zo'n systeem in mijn V90. Het werkt allemaal prima met uitzondering van de sirene. Die doet het wel maar héél zachtjes. Met enige humor zou ik kunnen zeggen dat zelfs het alarm beschaafd klinkt, net zoals de rest van de auito, maar ik ben toch nieuwsgierig wat ik met het beroemde/beruchte zwarte en rode sleuteltje kan.
Ik heb 2 AB's die werken, CDV werkt goed, de sirene zit boven de accu en klinkt zoals geschreven iets te bescheiden. De handleiding van het systeem heb ik al doorgelezen maar daar staat niets over programeren in.
vraag 1: Kan ik het geluid van de sirene luider laten klinken?
Vraag 2: Wat kan ik met het zwarte sleuteltje?
Vaag 3 Wat kan ik met het rode sleuteltje?
Ecu
De motor van mijn V90 is een 180 pk, meer dan voldoende vermogen voor mij maar ik lees dat de 204 pk versie nog mooier loopt en wat zuiniger is.
Vraag 4: Kan ik zonder aanpassingen een ecu van een 204 pk erin lepelen?
Vraag 5: Wie heeft er ervaring met het optimaliseren van de 'mapping'van de originele ecu en zijn de kosten te overzien?
trillen
Bij bepaalde snelheden trilt de auto een beetje. Met name bij het acceleren voel je de trilling onder je kont, het stuur trilt maar héél erg weinig. Alle vier de banden zijn vorige week fijn gebalanceerd. Dat heeft al heel veel opgeleverd. Vorig jaar zijn álle rubbers aan de voorkant vernieuwd incl. fuseekogels, stuurstangen en reactiestangen.Het tussenaslager is ook al verniuwd. Alleen de rubber baksteun is nog versleten.
Vraag 6: Kan het versleten bakteunrubber de boosdoener zijn van het trillen?
Als de infomatie vertrouwelijk is dan graag een reactie over de mail of een PB.
Alvast bedankt.
Marcel
PS. Ik heb de discussie geopend in Algemeen techniek omdat er zowel motoriscche, onderstel en een electronica vragen zijn.
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- Piet van der Plas
- Nieuw lid
-
- Berichten: 2
Het zwarte sleuteltje kan je gebruiken om het alarm aan en uit te zetten. Hetzelfde als met de afstandsbediening dus. Handig om ergens in de auto te verstoppen voor het geval de afstandsbediening het niet meer doet en je in een ver land op vakantie bent. De connector zit meestal ergens in het handschoenenkastje.
Het rode sleuteltje heb je nodig om het euralarm te programmerene n afstandsbedieningen en zwarte sleutels aan te melden. Staat allemaal in de <a href="/node/16105">gebruiksaanwijzing</a>
Het verschil tussen de 180pk en de 204pk motor wordt voornamelijk bepaald door de nokkenassen. De 180pk motor heeft meer koppel onder de 3500 toeren, de 204pk motor heeft meer vermogen boven de 3500 toeren. Voor nederlandse rijomstandigheden en als je wel eens met een aanhanger rijdt is er niets mis met de 180pk.
Piet
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- Gerben Mol
- Platinum lid
-
- Berichten: 5334
Het getril - gebonk kan inderdaad veroorzaakt worden door een slecht bakrubber.
Groeten,Gerben
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Ik denk dat de oplaadbare accu van de sirene kapot is. Kan ik die zelf vervangen?
Het zwarte sleuteltje zal ik inderdaad in de auto houden. Je weet maar nooit of ik het ooit moet gebruiken.
Ten aanzien van het vermogen (180 pk): Dit is inderdaad meer dan voldoende. Had alleen begrepen dat het ook een positieve invloed had op verb=ruik en dergelijke. Ik hoef niet zo nodig meer pk's.
Ik zal binnenkort dat blok rubber onder de versnellingsbak vervangen. Dit moet toch gebeuren en wellicht rijd de Volvo dan weer helemaal zoals het hoort.
Ik heb nu gewoon meer tijd om aandacht te geven aan de auto en dan wil je weleens wat proberen.
Groet,
Marcel
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
dat verbruiksverschil is minimaal en afhankelijk van hoe je rijdt omdat het koppel anders verlooptM. Kok schreef : Ten aanzien van het vermogen (180 pk): Dit is inderdaad meer dan voldoende. Had alleen begrepen dat het ook een positieve invloed had op verb=ruik en dergelijke. Ik hoef niet zo nodig meer pk's.
Een 204pk heeft ook een andere versie (AW30-43) van de automaat (die grijpt wat eerder aan en 'slipt' wat minder dan de AW30-40). Dus als je over wil moet je volgens mij:
-andere nokkenassen
-andere ECU
-hopen dat de automaat zich gedraagt (en daar gaat waarschijnlijk je brandstofvoordeel) maar officieel dus andere automaat en andere automaat ECU
Automaatrubber: scheelt zeker. Mocht dit het niet zijn, zou je (onabalans in) de aandrijfas kunnen verdenken
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Kan iemand zeggen waar die accu zit?
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Wat ik begreep is dat ze zelfs om de 2 jaar vervangen dienen te worden, nou vind ik dat wat overdreven maar laat hem wel testen als je twijfelt.
Tom.
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- G.J.M. Molenaar (GAST)
- Nieuw lid
-
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.


