Dilemma dilemma, Volvo of geen Volvo....

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
20-12-2008 18:55 #1071469 door V700 register
Dilemma dilemma, Volvo of geen Volvo.... is gemaakt door V700 register
BEste forumleden,
Ik zit met een behoorlijk dilemma (vind ik zelf ;-) ). De niet-volvo van mijn vrouw is helaas overleden. Het mooie van een dergelijk drama is dat er ook weer een leuke kant aan zit, het uitkiezen
van een "nieuwe" auto. Omdat er dit najaar zo'n beetje alles aan apparatuur kapot is gegaan is de bestedingsruimte beperkt, 2500 euro. (en dat is niet veel). Zji heeft een auto echt nodig, rijdt ongeveer 30.000
kilometer per jaar, meest snelweg. Auto moet ruim zijn, prive 3 kids waarvan een onder de 7 maanden, achterbak dus altijd vol met wandelwagen en allerhande spullen. Voor werk allerhande presentatiespullen dus ook altijd de bak vol.
Verlekkerd hebben we op internet gekeken naar wat er aan mooie Volvo's in de 700/800/900 serie EN in de2500 euro catagorie te krijgen is.  Auto op LPG is mooi, scheelt toch weer behoorlijk bij dit soort kilometrages.
Genoeg te krijgen, wel allemaal over de 300000 km op de teller.
Ik wordt zo'n beetje door iedereen die een beetje verstand van auto's verstand heeft gewaarschuwd vooral niet met een volvo aan de slag te gaan, de Volvo's zijn relatief wel degelijker, maar reparaties zijn dan wel veel duurder.
Gasinstallaties boven de 300.000 kilometer vallen volgens dezelfde adviseurs in de catagory, afgeschreven. 
 Ik heb vandaag nog eens wat andere merken bekeken (406 en mondeo)maar die zijn ook rond de 300.000 en dan vertrouw ik deze autos al helemaal niet meer (inmiddels zelf diverse ervaringen met deze auto's en tellerstanden) Tevens vindt ik ze spuug en spuuglelijk <img src="/sites/all/modules/tinymce/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-yell.gif" border="0" alt="Yell" title="Yell" />
Zelf sleutelen is leuk , en ik ben behoorlijk vaardig op gebied van autotechniek, dus ben niet volledig afhankelijk van een garage.
 Hebben jullie ervaring met dit soort afwegingen, en misschien hebben jullie voor ons wat tips ?
 Dank jullie wel,
Franck

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
20-12-2008 19:00 #1222029 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Volvo
Hebben die mensen die jou volvo afgeraden hebben wel ervaring met Volvo's? Of denken ze gewoon dat het duur is? Werkplaats tarief valt bij een specialist vaak reuze mee, en de onderdelen zijn niet veel duurder dan die van andere merken. Een goed onderhouden gas volvo kan 3 ton prima hebben. 'Tuurlijk, je zult regelmatig kleppen moeten ze stellen, en ze raken een keer uitgesteld, maar dat heb je nou eenmaal bij gas auto's. Ongeacht het merk.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
20-12-2008 19:28 #1222031 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic ik ben erg gesteld op mijn
ik ben erg gesteld op mijn 940 maar als ik een vrouw en kids er 30000km per jaar mee op pad zou moeten sturen ging ik toch naar iets anders nieuwers zoeken. 30kkm , lijkt mij voldoende voor Diesel, toch?
Een vorige generatie Ford Mondeo ( die met die hoge 850 achterlampen) met de DuraTorque TDci is echt een hele goede auto. En met gemak 2x zo zuinig als een Volvo 900 op LPG. Een 850/V70classic TDi stationcar is ook een goeie keuze maar die 5cil Audi motor is net wat ouderwetser als die van Ford. Beiden auto's zijn erg ruim van binnen zeker de stationcars. De Ford is zelfs te vinden met 6-bak. (150PK versie)
Diesels zijn gemaakt voor hoge KM-standen. Een LPG-motor heeft toch echt om de 250000km een koprevisie nodig. Ook het gegeven dat er 2 brandstof systemen in zitten die het beiden moeten doen maakt een LPG-auto storingsgevoeliger.
't is dat ik maar 11000km per jaar rij maar anders reed ik ook een moderne diesel.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
20-12-2008 19:35 #1222033 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Zeg.....
...heb je je hotmail gelezen....!?!?!?!?
Dan ben je klaar met overwegen denk ik.
Een Volvo dealer is duur, klopt, rekent 86 euro exclusief per uur (de mijne) en daar kom ik ook nooit.Garagetareven verschillen, zullen bij een luxer segment auto, ook luxer berekend worden, dat zal best, maar ik denk dat je tussen de 35 en 55 euro zou moeten rekenen.
Het allergrootste voordeel van een Volvo uit de 7 en 9 serie is, dat het één grote meccano doos is en je nagenoeg alles zelf zou kunnen repareren. Ik zeg met nadruk zou kunnen, want voor het verkrijgen van handigheid en uitleg over de eventuele klussen, zijn we hier samen op het forum.Lees eerst je mail, fix die 940 en ga dan maar weer nadenken.....;-)

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
20-12-2008 20:00 #1222036 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Volvo's...
Franck,
Het is al gezegd, maar door anderen weer ontkent. Mijn mening: Als je de auto bj een Volvo garage laat onderhouden ben je duur uit. De onderdelen namelijk vind ik zelf aan de prijzige en pittige kant. Soms bij het absurde af. Tweedehands onderdelen kan ook, of bij de Brezan. 
30.000km per jaar is geen probleem, ik rij zelf meer dan dat per jaar op LPG en doe dat al jaren: met een oude 244 1977-er, een aantal V6 760's en recentelijk een 960 6 cilinder in lijn.  
Je zegt dat je zelf handig bent met sleutelen, dat is een pluspunt: het zijn tenslotte toch wat oude auto's en je zult af en toe onderhoud moeten plegen. Als je dat zelf doet is zo'n Volvo een prima uitkomst en er kan wel eens iets haperen, maar ook bij nieuwe auto's natuurlijk. Het onderhoud aan deze Volvo's is bijzonder VRIENDELIJK! Je kunt overal gemakkelijk bij en alles gaat los zonder de boel kapot te draaien. Het is degelijk materiaal, de motoren (UITSTEKEND!!!), het onderstel en het interieur. Het is allemaal solide. Andere merken vallen heel anders uit. OK, Een MB is net zo degelijk en misschien nog een paar dure gerenormeerde merken samen met een minder duur merk: Mitsubishi. Men zegt dat Mitsubishi uiterst betrouwbaar is. Het is natuurlijk geen reclame voor deze club. Vovo kan mee toppen in de klasse van degelijkheid. Kilometerstand is niet zo bijster interessant bij aanschaf. Een 300.000 hoeft je niet af te schrikken. Belangrijk is natuurlijk de algemene staat van de wagen. 
Maak eens een paar proefritten met een aantal 940 of 740. Neem niet te snel een beslissing, je hebt keuze genoeg.
Succes,
Robert 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
20-12-2008 20:45 #1222039 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Wat denk je...
...van deze:
<a href=" www.koopjeskrant.be/volvo_940_break_zd27803457.html "> www.koopjeskrant.be/volvo_940_break_zd27803457.html
Er staat wel geen foto bij maar misschien de moeite om eens te informeren.....?
Hier nog eentje:
<a href=" www.koopjeskrant.be/volvo_940_break_zd27803519.html "> www.koopjeskrant.be/volvo_940_break_zd27803519.html
Als je een budget neemt van 2500euro, houdt je er nog 1750 over. Kortom, u heeft er twee voor uw geld.... ;-)
Groetjes, Hugo

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
20-12-2008 21:36 #1222043 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Iets meer ?

JanV schreef : Een LPG-motor heeft toch echt om de 250000km een koprevisie nodig.

Het hangt natuurlijk wel een beetje van het gebruik en onderhoud af. Ik denk dat je wel wat meer kunt halen, als hij altijd op tijd zn kleppen gesteld heeft gekregen en er een beetje rustig in is gereden. Qua lpg zijn de Volvomotoren in de 7/9 sowieso erg goed, er zijn volgens mij niet veel merken die er zo lang mee rond kunnen rijden. Dus als je voor lpg kiest dan doe je met Volvo een goede keuze. Volvo's zijn natuurlijk wel vrij grote/zware auto's die ook dito onderdelen gebruiken (bijv. banden). Dat is nu eenmaal wat duurder dan een Fiat panda. Maar daar krijg je wel veel ruimte voor terug.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Robert Geurts (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
21-12-2008 08:28 #1222051 door Robert Geurts (GAST)
Beantwoord door Robert Geurts (GAST) in topic Heb even op autotrack gezocht
en daar vind ik stapels auto's voor veel minder dan 2500 euro. Je zou de zoektocht kunnen verfijnen door je postcode in te voeren en een afstand en ook door nog wat opties aan te vinken. Ik heb geen ervaring met LPG, maar lees steeds dat onze Volvo's daar prima en heel erg ver op rijden. Als je dan ook nog een deel van het onderhoud zelf kunt doen en een enorme bak kennis achter de hand hebt in de vorm van deze vereniging, dan lijkt me dat een 945 op gas een serieuze optie is.
Je kunt natuurlijk ook gaan dieselen, dat heb ik zelf jaren gedaan. Ik vind het geluid van een ouderwetse diesel geweldig, zeker 's-ochtends in de winter en de betrouwbaarheid is helemaal top. De 9 en 7 serie is uitgerust met een 6 cylinder VW diesel. Een lekkere machine en bij goed onderhoud gaat ie lang mee.
Als je mijn persoonlijke mening vraagt, zou ik gaan voor een 7 of 9 serie op LPG. Voor een diesel moet je eigenlijk in Frankrijk of in Duitsland zijn. De PSA diesels zijn onverwoestbaar en in veel goedkope auto's te vinden, duurdere en eveneens goede diesels vind je in Mercedessen of BMW's.
Ik baseer de keuze voor mijn automerk (ik rijd in een 745 en een Citroen XM) vooral op de garage om de hoek. Een dealer met een glimmende showroom vraagt de hoofdprijs voor onderhoud, dus mijn 740 onderhoud ik zelf (soms ondersteund door een eenmans-Volvo-liefhebber garage hier in Delft) en mijn XM gaat naar een klein bedrijfje waar men dol is op oudere citroens. Niet te duur, betrouwbaar en in geval van dure reparaties willen ze ook nog wel op zoek naar 2e hands onderdelen.
Succes met je zoektocht!
Robert

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
21-12-2008 10:40 #1222052 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Welke

RobertG schreef : Ik baseer de keuze voor mijn automerk (ik rijd in een 745 en een Citroen XM) vooral op de garage om de hoek. Een dealer met een glimmende showroom vraagt de hoofdprijs voor onderhoud, dus mijn 740 onderhoud ik zelf (soms ondersteund door een eenmans-Volvo-liefhebber garage hier in Delft) en mijn XM gaat naar een klein bedrijfje waar men dol is op oudere citroens. Niet te duur, betrouwbaar en in geval van dure reparaties willen ze ook nog wel op zoek naar 2e hands onderdelen.

Amazon Services????
En Citonda????

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
21-12-2008 14:39 #1222086 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Gewoon lekker een diesel baksteen kopen

RobertG schreef : Je kunt natuurlijk ook gaan dieselen, dat heb ik zelf jaren gedaan. Ik vind het geluid van een ouderwetse diesel geweldig, zeker 's-ochtends in de winter en de betrouwbaarheid is helemaal top. De 9 en 7 serie is uitgerust met een 6 cylinder VW diesel. Een lekkere machine en bij goed onderhoud gaat ie lang mee.

Ik rij zelf met een 940 met die 6 cilinder vw diesel, zonder turbo en dus uiteraard ook zonder intercooler, rijdt prima en het verbruik valt best mee voor de leeftijd, kilometerstand en gewicht.

Voor een diesel moet je eigenlijk in Frankrijk of in Duitsland zijn. De PSA diesels zijn onverwoestbaar en in veel goedkope auto's te vinden, duurdere en eveneens goede diesels vind je in Mercedessen of BMW's.

De oude 1.9d's en TD's van psa waren sterke motoren, ik rij professioneel een Peugeot 807 2.0HDI en die motor is echter niets waard. Volkswagen is trouwens Duits en de fabrikant van de dieselmotoren die in onze bakstenen geleverd werden, dus ik snap het probleem niet?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam