Geschiedenis pagina's: wie helpt met aanvullingen?

  • Eric Bakker (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
04-11-2008 09:37 #1070716 door Eric Bakker (GAST)
Geschiedenis pagina's: wie helpt met aanvullingen? is gemaakt door Eric Bakker (GAST)
Op onze site hier staat een geschiedenisafdeling. <a href="/node/408" target="_blank" title="Geschiedenis">Documentatie-Geschiedenis.</a>
Naar mijn idee kan dit nog wel wat aanvulling gebruiken. Misschien is het een beetje veel werk voor één persoon, bovendien weet niet iedereen evenveel van alle typen. Nou ja, Hedwig misschien...
Ik zou een oproep willen doen aan de lezers om een stukje geschiedenis te schrijven van een uitvoering waar ze wat van weten, bijvoorbeeld de 740 turbo of de 940 diesel of 960 type I en II of de alles over voorwielophangingwijzigingen door de jaren heen, of de typen nivomat in de modeljaren, etc.
De kunst is straks om er een samenhangend geheel van de te maken, toch ook een beetje chronologisch, zoals dat met geschiedenis gaat.
Maar volgens mij weten we met z'n allen samen hier meer over de 700-900 dan wie ook in Nederland, dus wat zou het mooi zijn om dat vast te leggen!
Wie doet er mee? Laat je horen, en zet erbij waar je iets over wilt schrijven. Het hoeft niet veel te zijn, een alinia is soms genoeg.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Mathy van Nisselroy
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
05-11-2008 21:05 #1217204 door Mathy van Nisselroy
Beantwoord door Mathy van Nisselroy in topic Kleine aanvulling
Hallo Eric, Volvisti
Misschien ten overvloede, maar zoals dat bij alle media gebeurt, kan ook hier een bijdrage door de moderatoren aangepast worden. Bijvoorbeeld als we denken dat dat de leesbaarheid of het overzicht bevordert.
Groetjes
Mathy

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Eric Bakker (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
06-11-2008 17:56 #1217317 door Eric Bakker (GAST)
Beantwoord door Eric Bakker (GAST) in topic Niemand?
Niet allemaal tegelijk, rustig blijven allemaal
Zou dit in het verkeerde forum staan, zo eentje waar nooit iemand komt of zo....?
Het hoeft allemaal niet zo moeilijk te zijn, nu zijn er ook regelmatig mensen die allerlei alineaatje in diverse draden schrijven (als het zo uit komt) over hoe het zit met de modellen. Het enige wat moet gebeuren is dit even verzamelen op een pagina.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
06-11-2008 21:09 #1217341 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic materiaal
voordat je kunt schrijven zal zal er research moeten gebeuren.. wie heeft er materiaal, folders natuurlijk maar ook ander, liefst bijzonder materiaal. advertenties, testen uit de diverse tijdschriften etc. Zo zal er toch een beeld van de 960 bij elkaar geraapt kunnen worden lijkt me.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Eric Bakker (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
06-11-2008 21:52 #1217346 door Eric Bakker (GAST)
Beantwoord door Eric Bakker (GAST) in topic Kennis

Johan Vlagsma schreef : Zo zal er toch een beeld van de 960 bij elkaar geraapt kunnen worden lijkt me.

De 960 is slechts een voorbeeld, het gaat mij om alle 700-900 modellen in de geschiedenispagina's.
Misschien kunnen jij en Hedwig wat meer over de 780 schrijven, Jeroen over de Turbo, Mathy over de 16-kleppers (of zo), etc. Ik denk dat de meesten wel iets meer weten over het type waar ze zelf in rijden. En of er nieuwe research nodig is vraag ik mij af, mensen weten nu vaak al veel van hun model, die hebben de research al lang gedaan.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-11-2008 08:08 #1217360 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic research

mensen weten nu vaak al veel van hun model, die hebben de research al lang gedaan.

 
nou mensen, laat maar eens zien dan ;-)
het zou al mooi zijn als bijvoorbeeld de 960 wat beter beschreven is, de rest komt dan ook wel hoop ik. Er zijn best veel 960 rijders hier op het forum, zowel lid als (nog) niet lid. Ik zou het leuk vinden als het een gezamenlijk stuk wordt van alle gebruikers. Wie wat bij te dragen heeft, hou je niet in!
Overigens, Hedwig is hier al mee bezig voor de 780 en ik concentreer me eerst even op de volgende site upgrade ;-)
&#160;

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-11-2008 08:45 #1217361 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Onderverdeling
Wellicht is het dan aardig, een pagina te maken net als de aankoopgids, met de koppen
740760780940960V/S90
Misschien nog naar onderscheid in Sedan en Estate, maar persoonlijk lijk me dat niet nodig.Eenieder kan zijn bijdrage leveren als het gaat om de verschillende typen, de owner (mods) van de pagina kunnen dit dan samenvoegen in 1 pagina en uiteindelijk zo een degelijke complete pagina creeren.
Is dat iets?Ik heb wel een aantal folders thuis waar iets zinvols in kan staan.Ik zou het meer toegespitst zien op ontwerp, invoering, modeljaarwijzigingen en jaarspecifieke informatie.Ik denk dat we moeten oppassen voor "meer van hetzelfde"

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Eric Bakker (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-11-2008 09:36 #1217366 door Eric Bakker (GAST)
Beantwoord door Eric Bakker (GAST) in topic Precies

Baseman schreef : 740760780940960V/S90
Misschien nog naar onderscheid in Sedan en Estate, maar persoonlijk lijk me dat niet nodig.Eenieder kan zijn bijdrage leveren als het gaat om de verschillende typen, de owner (mods) van de pagina kunnen dit dan samenvoegen in 1 pagina en uiteindelijk zo een degelijke complete pagina creeren.br />Ik zou het meer toegespitst zien op ontwerp, invoering, modeljaarwijzigingen en jaarspecifieke informatie.

Dit is inderdaad wat ik ook in mijn hoofd heb. Binnen het type kunnen we dan textueel wel onderscheid maken tussen sedan en estate wat betreft de eventuele verschillen daartussen.
Ik denk dat er veel nuttige informatie hierover te halen valt uit de modeljaarwijzigingen, en gelukkig staan die boeken hier op de site voor veel modeljaren.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-11-2008 12:52 #1217382 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Paketten
Mij lijkt ook informatie nuttig mbt uitvoeringen/motoren etc. In de beginjaren was dit bijv. hard gekoppeld, en dat is gewoon handig om te weten. Welke motor een 760 GLE nu precies had (4cyl turbo ? of de V6 ?), dat soort informatie. Ben al eens bezig geweest om dit inzichtelijk te maken in een excel bestand.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-11-2008 16:14 #1217407 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic persinfo
ik zou persoonlijk willen gaan, als basis dan, voor de officiele persinformatie. bij de introductie van een model en daarbij ook iedere update van een nieuwe model jaar. Indien beschikbaar uiteraard
Dus niet Wikipedia of iets van internet, of iets wat door iemand verzonnen is.  Want dan heb je in ieder geval een geverifieerde bron.
kunnen we die niet ergens knippen en plakken?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD