Storingscode 2-2-1, slecht lopen op koud, moeizaam starten en wisselend stationair - Brandstofdrukregelaar lek!

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
12-01-2009 08:38 #1071884 door V700 register
Hoi!
Kleppendekselpakking vervangen en meteen de nokkenas bekeken... geen gekke dingen; zit er goed uit. helaas kleppenspeling niet getest want motor warm.  
MAARRR... meteen even met de pigtail gespeeld en ik krijg meldcode 2-2-1:
2-2-1: Lambdaregeling wil maar kan niet meer brandstof laten inspuiten, mogelijk veroorzaakt door slecht werkende injector(en) of valse lucht
dit zou slecht stationair kunnen verklaren en ook moeite met koud starten en daarna de neiging tot uitvallen tot de motor warm is. 
Valse lucht?... er zich een gaatje (1cm) in de behuizing van het luchtfilter... maar of dat nou valse lucht is... Daarnaast hoor ik de motor in de benzinetank brommen.
injectoen slecht? is dit een kwestie van schoonmaken? hoe check je of ze slecht werken? en werken de benzine injectoren ook voor de LPG? 
 
o.t.w wie heeft tips? / al eens eerder met dit bijltje ghakt? / dit varkentje gewassen?
- Edit: het vacuumslangetje uit het brandstofdrukpotje halend loopt de benzine rijkelijk uit het potje; zowel wanneer de motor op gas als op bezine draait.... vervangen dus? - 
Dank! 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
12-01-2009 09:06 #1224660 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Eerst
Eerst de codes even resetten en kijken of ze dan terugkomen, het kan zijn dat je nu naar de codes kijkt van een storing die allang opgelost is. Het gaatje in de luchtfilterbox zal geen problemen geven, wel verstandig is de rest van het systeem na de LMM nalopen. Aleen valse lucht NA de LMM geeft problemen. Je kunt bijvoorbeeld met WD40 of remmenreiniger spuiten op de plek waar de injectoren in het spruitstuk zitten. Gaat de motor anders lopen dan heb je valse lucht via de injector O-ring. Het lijkt me verstandig je gasklep (positieschakelaar) afstelling te controleren, dat staat wel in de haynes. Of <a href="/node/17794" target="_blank">hier</a> (weet niet zeker of je erbij kunt).
Benzine injectoren werken nooit voor een LPG systeem. Als een LPG systeem injectoren heeft (hoeft dus niet altijd) zijn dat speciale injectoren. Benzine injectoren kun je ultrasoon laten reinigen, meteen vervangen is dus  niet nodig. 
Heb je trouwens de storingen op zowel benzine als LPG ? Dan eerst zorgen dat de motor op benzine goed loopt, daarna storingen op LPG aanpakken. Vermeld even of je de storingen met benzine, lpg dan wel beide hebt, dat maakt het voor ons makkelijker om jou de juiste tips te geven. Evenals het vermelden van het type (verdamper of lpg (dampgas) injectiesysteem) en merk/type lpg systeem. Ohwja, klepspeling kun je ook meten met warme motor, waarden zijn dan wel ietsje anders. Pas op dat je je handen niet brandt :)
Ohwja 2: Je kunt maximaal 3 storingscodes hebben per systeem (injectie, ontsteking, ABC en CC). Als je 1 code hebt uitgelezen kunnen er dus nog meer zijn.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Timen Smit
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
12-01-2009 11:03 #1224671 door Timen Smit
Beantwoord door Timen Smit in topic CO
CO-waarde meten kan veel verklaren. Meteen krijg je dan ook de lambdawaarde van het uitlaatgas in beeld. Boven en onderwaarde van het zuurstofgehalte.
Eerst maar eens resetten zoals al genoemd.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
13-01-2009 22:08 #1224858 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Stapje verder.... - Cis klep
Stapje verder....
- Cis klep schoongemaakt, over een paar dagen nog eens herhalen en kijken hoe snel deze vervuild (<a href="/node/23429" target="_blank">zie post</a>) in eerste instantie is deze van de verdachtenlijst afgehaald;
- Gasklephuis schoongemaakt, overal zwarte zut! kandidaat om eens volledig gedemonteerd te worden voor goede beurt. Meteen aanslag punten geschecked voor de CIS klep: klik bij af- en op rollen;
- WD-40 rondom injectoren gespoten zonder merkbare verandering in hoe de motor loopt;
- Gasklep afstelling ziet er goed uit. klikt, spelingen ok, hapert nergens.
- Boel gereset (zekering nr 1. eruit gehaald) waarna code 2-2-1 verdween... en 1-2-1 verscheen... Luchtmassameter signaal. Echter na loskoppelen kabel liep de boel wel heel erg waardeloos stationair. Dus het ding doet zijn werk denk ik wel. 
Anyhow, zal hier een lijst controlepunten bijhouden.
 
iemand nog ideeën? 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
13-01-2009 22:12 #1224859 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Pakking
Vervang bij demonteren van het gasklephuis wel even de pakking tussen gasklephuis en spruitstuk. Grote kans dat deze keihard is geworden, hermontage geeft grote kans op valse lucht (en nog beroerder lopen). Bij een B230 kost de pakking een paar euro (€ 2.12 oid), voor het geld hoef je het dus niet te laten.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-01-2009 00:54 #1224875 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic (tsjuh(3)-tsjuh(4)-tsjuh(2)-tsjuh(1)-VROEM!)
ik heb nog een tip voor je: voel even of de gasklepPLAAT nog wel vast zit in de gasklepAS, als je deze kan bewegen zitten de 2 schroefjes door de AS los. Dit kan hinderlijk varierend taionair veroorzaken. Gasklep dicht gedrukt houden en de schroefjes met een kleine passende schroevendraaier strakker aandraaien.
heeft verder weinig invloed op het koud starten maar zal wel het stationair stabieler maken.
als de auto koud slecht start en dreigt af te slaan is dat meestal vanwege een gebrek aan koudstart mengsel, te veel lucht of te weinig benzine.
Te veel lucht is logischer: zoek naar valse lucht aanzuiging: Het gaatje in het luchtfilterhuis is niet van belang, alleen gaten/scheuren/lekkages tussen LMM en cilinderkop zijn van invloed. kapotte pakkingen aan de inlaatkant, kapotte injector rubber seals, scheuren in rubber harmonica slangen, scheuren in aftakkingen naar CIS-slangwerk. Kortom: er mag nergens ongemeten lucht extra in het inlaatsysteem komen. 
&#160;
Verder nog dit:
als een benzine-auto met EFI (electronic fuel injection) koud moet starten dan doe je dat het best door <u>tijdens het starten volledig  van het gas af te blijven.</u> (dat is eigenlijk onder alle omstandigheden het beste) De ECU regelt alles en heeft maximaal een volle vliegwiel omwenteling nodig om TDC van cilinder 1 te vinden dus hoor je maximaal 4x dat de startmotor door de compressie drukt.  (tsjuh(3)-tsjuh(4)-tsjuh(2)-tsjuh(1)-VROEM!) Dit is NORMAAL. Als het langer dan 4 compressieslagen duurt voordat de motor aan slaat dan is dat vaak een gebrek aan brandstofdruk. Dit kan veroorzaakt worden door een terugslagklepje die kapot is. Hierdoor wordt de werkdruk op de injectoren niet lang vast gehouden. Die moet dus tijdens het starten vanaf 0 worden opgebouwd. 
Als deze auto ook een LPG-installatie heeft zal dat net zo werken.
Bovenstaand verhaal geldt niet voor carburateur of dieselmotoren.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
18-01-2009 11:46 #1225240 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic idd de brandstofdrukregelaar...
is zo lek als een mandje; druppelt benzine uit wanneer de wagen op gas draait en ook wanneer ze op  benzine draait...
Bueno.. vervangen dus. Weer een stapie dichterbij. (boschno 0 280 160 294?)
 
P.s. vandaag de witter knipperts voorop geinstalleerd! Sjeik bakkie zo met donkerblauw metallic, Hydra velgen en een beschieden spoilertje; de wagen is bijna avatar waardig. Nu nog het "ophangsysteem" van de bezinedeksel vervangen. zit deze verlijmd? deksel gelukkig nog helemaal goed teruggevonden :)
 
greetz
Niels 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD