www.nrc.nl/buitenland/article2367941.ece...e_geldroof_in_Zweden
Stockholm, 23 sept. Overvallers hebben in de Zweedse hoofdstad Stockholm op spectaculaire manier toegeslagen. Zij overvielen vanochtend vroeg een groot gelddepot en maakten een nog onbekend bedrag buit.
- Video - beelden van Zweeds dagblad Aftonbladet
Twee of drie mannen klommen uit een helikopter op het dak van het gebouw, liet de politie weten. Ze sloegen ruiten in en gingen naar binnen. Na meerdere explosies in het gebouw zagen ooggetuigen hoe de overvallers geldzakken de helikopter in tilden, die kort daarop wegvloog. De dieven hadden de roof tot in detail gepland. De politie kon in eerste instantie niet bij het gelddepot komen, omdat in de omgeving scherpe voorwerpen waren rondgestrooid. De politie kon aanvankelijk ook het gebouw niet in, toen een verdacht pakketje in het depot werd gevonden. Later in de ochtend meldde de eigenaar van een luchtvaartschool dat hij een helikopter miste. De politie trof het gestolen toestel in een bos aan, 10 kilometer ten noorden van de hoofdstad. De overvallers zijn daarvandaan met auto's of motoren verder gereisd, concludeert de politie op grond van bandensporen. De grenzen worden door de politie scherp in de gaten gehouden, net als het luchtruim en de havens.
Tegen de Zweedse krant Aftonbladet zei een woordvoerder van de politie dat de verdachten als zeer gevaarlijk worden beschouwd, onder meer omdat ze automatische wapens bezitten. „We kunnen echter niet beoordelen of ze ook voor het publiek gevaarlijk zijn”, aldus de woordvoerder. Daarnaast moeten de overvallers een strafblad hebben. Volgens de zegsman is het onmogelijk dat zo'n ingewikkelde operatie door beginners is uitgevoerd.