Vredestein Quatrac 3 ervaring?

  • Miquel Engelen (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-10-2008 15:09 #1070213 door Miquel Engelen (GAST)
Vredestein Quatrac 3 ervaring? is gemaakt door Miquel Engelen (GAST)
Weledelgestrengde mederollers,
 
Hier maar weer eens een ervarings vraagje?
Naast de nieuwe remmen ed. moet Skepp ook nieuwe slofjes. Nu kan ik er natuurlijk voor kiezen er winterbanden op te zetten, maar dan ben ik van de zomer weer aan de beurt!
Nu werd ik geattendeerd op de nieuwe Vredestein Quatrac 3 AW banden die ik er voor €390,- rondom incl. balanceren én uitlijnen onder kan laten zetten.
Is er iemand die ervaring met deze banden heeft?
 
Gulle Groet,

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-10-2008 15:47 #1213922 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic winterbanden
Hallo Miquel,
Met vredestein heb ik geen ervaring maar wel met michelin alpin een zeer stille en comfortabele band die mij zeer goed bevalt en door de adac getest als een van de top 3.
mvg
Marcel 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Mathy van Nisselroy
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-10-2008 19:37 #1213937 door Mathy van Nisselroy
Beantwoord door Mathy van Nisselroy in topic Vier seizoenen
Hallo Marcel
Volgens mij wil Miquel all weather banden. De Vredesteins zijn dat ook. Maar volgens mij maakt Michelin geen all weather banden.
Groetjes
Mathy

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-10-2008 20:02 #1213941 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Goede ervaringen met Quatrac 2
Dag Miquel, toen we de auto kochten zaten er Quatracs onder en die reden prima. Vorig jaar november heb ik 4 nieuwe laten monteren, type Quatrac 2. Maat 195/65 R15 91 H M+SEn met een sneeuwkristal symbool, zoals ik heb begrepen is een band met zo'n symbool toegelaten in Duitsland als winterband! De prijs was 360 euro voor 4 stuks, inclusief alles. Vond ik niet duur, want de locale Kwifit en Tyrecenter vroegen dat ook wel zo ongeveer, maar dan excl. montage en dan waren het ook nog T banden. Maakt me niet uit op zich, zo hard ga ik toch nooit... maar dit vond ik wel een mooie prijs. Ik ben vergeten hoeveel profiel ze nieuw hebben, maar zonet gekeken en op de voorbanden zit nu dik 5 mm en achter krap 5 mm. Dus weinig verschil in slijtage tussen voor en achter. Dat is dan over ongeveer 20.000 km, met ongeveer 5000 km met caravan. EN ze bevallen goed, weinig bandenlawaai vind ik, alleen heb ik met de nieuwe banden nog geen sneeuw gezien.... ;-).  Maar volgens testen doen ze het wel goed in de sneeuw. En afgelopen zondag kon je ook goed zien hoe gigantisch veel water ze verplaatsen, je zult niet snel gaan aquaplanen met die banden denk ik dan maar... Kortom volgens mij heb je er wel een goede koop aan.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Miquel Engelen (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
08-10-2008 15:06 #1214024 door Miquel Engelen (GAST)
Beantwoord door Miquel Engelen (GAST) in topic Lezen?

Mathy schreef : Volgens mij wil Miquel all weather banden.....
 
Groetjes
Mathy

@Mathy,
Jij leest tenminste!  
Ik zoek inderdaad All Weather banden, ik heb geen zin in dat gewissel elke keer.....
 
Gulle Groet,
 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
08-10-2008 18:50 #1214029 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Ja ja ja
jullie hebben gelijk ik heb niet goed gelezen
mvg
Marcel 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Miquel Engelen (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
08-10-2008 19:05 #1214032 door Miquel Engelen (GAST)
Beantwoord door Miquel Engelen (GAST) in topic Ik ken dat...
Ik ken dat hoor, Jeroen, ik lees ook vaak wat ik wil lezen ipv wat er staat....
 
Gulle Groet,
 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
08-10-2008 19:44 #1214037 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Allweather = een optie
Banden moeten gedurende langere tijd en in sterk wisselende, dagelijkse omstandigheden zekerheid en veiligheid bieden. Hiertoe moet een band een goed afgestemde combinatie van verschillende eigenschappen bieden. Omdat veel van dit soort eigenschappen strijdig zijn (bijvoorbeeld het verbeteren van de grip van een band gaat ten koste van de slijtvastheid) dient de bandenfabrikant een goed compromis tussen al deze strijdige eigenschappen te vinden.
Als randvoorwaarde voor dit compromis beginnen fabrikanten met het specialiseren van banden voor zomerse omstandigheden en banden voor winterse omstandigheden. Daarnaast is er natuurlijk ook behoefte aan banden die voor ieder seizoen geschikt zijn. Het zal duidelijk zijn dat het vinden van een goed compromis voor dit soort all seasonbanden vele malen moeilijker is en eigenlijk wel moet inhouden dat er water bij de wijn moet.
Een compromis is immers per definitie een kwestie van geven en nemen. Van een all seasonband mag dus niet hetzelfde specialisatieniveau verwacht worden als van een zomer- of winterband. Dit is helemaal niet erg, het houdt alleen in dat de drie verschillende type banden elk hun eigen toepassingsgebied hebben.
Natuurlijk is het zaak om de juiste band voor het juiste toepassingsgebied te kiezen. Daarnaast komen er ook binnen de verschillende soorten banden grote verschillen in prestaties voor.
Uit tests blijkt dat op sneeuw met goede winterbanden al vanaf 50 km/h rekening gehouden moet worden met een remweg van 30 meter terwijl een auto met zomerbanden op een droge weg binnen 12 meter kan stilstaan.
Met zomerbanden op sneeuw kwamen we in metingen niet binnen de 65 meter tot stilstand, met all seasonbanden lukte het in 35 meter, niet eens zoveel slechter dus dan winterbanden.
Als we echter gaan kijken naar de tractie dus het wegrijden op besneeuwde wegen dan moeten all seasonbanden al gauw een veer laten ten opzichte van winterbanden. Over zomerbanden op sneeuw hebben we het maar niet meer, die bieden geen enkele grip of tractie.
Zolang de wegen vlak zijn is er met all seasonbanden veilig op sneeuw te rijden. Op hellende wegen zal de tractie die de banden bieden al gauw tekort schieten, wegrijden vanuit stilstand op een helling wordt dan heel lastig.
Dus all seasonbanden zijn niet geschikt om even een besneeuwde bergpas op en af te rijden maar in een vlak land als Nederland is de 4-seizoenenband wel inzetbaar. Auto's die hiermee zijn uitgerust zullen ook op sneeuw aanmerkelijk veiliger zijn dan auto's op zomerbanden.
We hebben het nu gehad over zomerbanden in de winter maar hoe zit het eigenlijk met winterbanden in de zomer. Als we ons weer even concentreren op remwegen want dat is toch het meest sprekend, dan kan een moderne auto op droog wegdek met zomerbanden binnen 12 meter stilstaan.
Met winterbanden is remmen op droog altijd wat lastiger want het voor sneeuw ontworpen profiel is hier in het nadeel. Bij een buitentemperatuur van 15 graden zou de auto met winterbanden zo’n 14 à 15 meter nodig hebben. Bij hoge temperaturen nemen de prestaties van winterbanden snel af. Bij een buitentemperatuur van zo’n 35 graden constateerden wij een gemiddelde afname van de remprestaties van winterbanden van zo’n 30%.
De auto zou dan dus zo’n 19 meter nodig hebben om tot stilstand te komen. All seasonbanden doen het beter dan winterbanden maar ook hier moet rekening gehouden worden met een merkbare afname van de prestaties bij hoge temperaturen, wij noteerden gemiddeld zo’n 25%.
Ook de wegligging neemt merkbaar af, zowel bij all seasonbanden als bij winterbanden maar hier zijn de verschillen kleiner. Toch is er met winterbanden veilig te rijden in de zomer want we hebben het dan over veel minder kritieke rijomstandigheden die goed zijn te compenseren door het aanpassen van snelheid en volgafstand.
Met winterbanden de zomer door kan dus wel maar ideaal is het niet. Bovendien zal de band aanmerkelijk sneller slijten dan in de winter door de hogere temperaturen.
 Van de Quatrac zie ik geen tests maar de vredesteins komen er altijd wel goed uit.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
08-10-2008 21:47 #1214064 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Miquel
Kijk even op <a href=" www.autobanden-winkel.nl/bandentest.html ">deze site, hier staan een aantal zomer en winterbanden tests. Ik dacht dat ze hier en daar (bij de winterbanden ??) ook wel een all season band testen. Kwam m tegen toen ik mij orienteerde op een sportievere winterband in de maat 195/65R15. Keus nog niet kunnen maken...

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
09-10-2008 14:25 #1214129 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Op mijn Clio (die hopelijk
Op mijn Clio (die hopelijk binnenkort wordt vervangen door een 940) liggen er Vredestein Quatrac 2 bandjes (maat 195/50/15). Ik weet niet in hoeverre deze verschillen met de Quatrac 3, maar het zijn dus All-Seasons banden met M+S label. Ik heb deze bandjes er op liggen sinds deze periode vorig jaar en mijn conclusie is dat ze heel geschikt zijn bij kouder weer en vieze ondergrond, maar ook op hete zomerdagen flink aan de baan kleven.
Naar mijn mening een aanrader dus, en voordelig voor een merkband!
groeten,Isabelle

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD