960 baasje zoekt 940 td (estate)

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
20-05-2006 22:26 #1054761 door V700 register
960 baasje zoekt 940 td (estate) is gemaakt door V700 register
hallo lezers ik zoek een 940 td liefst estate.
daar wil ik een 960 3.0 uit 1994 op in ruilen zouden jullie mij willen helpen met rond kijken naar een dergelijk exemplaar?
liefst natuurkijk een automaat,gle,leer ect maar minder mag ook.
ook de 960 is zo tekoop en is in goede staat en is zeker de laatste tijd goed onderhouden. 190,000km en het leer is prima kijk maar naar de foto,s van de pkkk dag in marknesse hij is donkerrood

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Leon Doensen
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
21-05-2006 15:31 #1138016 door Leon Doensen
Beantwoord door Leon Doensen in topic dat is zonde

van je 960 Harm, ik persoonlijk zou er dan liever gas in leggen. Want ik neem aan dat met deze rijden je te duur wordt. Je weet nu wat je hebt aan die auto en de diesels van Volvo zijn nou niet bepaald 'geweldig' te noemen en ik kan je vertellen dat in een 940 rijden absoluut niet in de buurt van een 960 komt.
Succes!!
Grtz Le�´n ; 960 sedan, 3.0i, AW43-1995, lpi

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Jeroen Post
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
21-05-2006 16:47 #1138021 door Jeroen Post
Beantwoord door Jeroen Post in topic Niet verkopen/inruilen
Die 960 zou ik ook niet snel inruilen tegen een 940 TD, omdat:
- Een 960 luxer is
- Een 960 een multilink achteras heeft en die is echt veel beter dan de starre as van een 940 voor wat betreft wegligging en comfort.
- Een 960 veel sneller is
- Een 960 stiller is
- Het VW dieselblok uit een 940 geen hogere kilometerstand gaat halen in vergelijking met alle Volvo benzine motoren en zeker ook niet in vergelijking met je 3 liter 6 cilinder. Daarbij komt nog dat een diesel zeer waarschijnlijk al een (veel) hogere kilometerstand zal hebben dan je 960 nu.
- Omdat die 940 TD waarschijnlijk al een hogere kilometerstand heeft, kun je ook wat meer probleempjes verwachten (op de (electrische) toeters en bellen na van je 960 natuurlijk, die een 940 niet heeft).
- Je nu weet wat je hebt en nog altijd maar moet afwachten wat je krijgt.
- Je al een tijdje bezig bent om een 940 TD voor je 960 te krijgen en het nog niet erg lukt ;-)

Tja, al die voordelen mogen toch ook wat kosten. Als het al een diesel zou moeten zijn, dan toch maar een 850 tdi. Maar een 850 rijdt wel behoorlijk anders dan een 960, niet echt mijn smaak.




Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
21-05-2006 18:16 #1138026 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic ja ja het is ook moeilijk
ja jongens het ook moeilijk maar met zoveel km moet je wel en ik kan de diesel goedkoop krijgen via de werkgever.
ja een 960 kun je niet vergelijken met een tractor (geintje)
maar de beurs moet je ook aan denken heb er zelfs aan gedacht? is het mogelijk om een diesel in deze te leggen?
en een 850 is ook niets wil nl een achterwiel aandrijver.
dus dan maar wat trager en spartaanser MAAR WEL EEN VOLVO

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Jeroen Post
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
22-05-2006 00:05 #1138048 door Jeroen Post
Beantwoord door Jeroen Post in topic Diesel in een 960
Een dieselmotor in een 960 bouwen kan vast, maar zal lastig zijn. Dan toch maar een 940 diesel.

En inderdaad, doe mij ook maar een 'ouderwetse' achterwiel aandrijver. De 850 kon me ook niet echt overtuigen. Te stug, voelt de aandrijving in het stuur, veel grotere draaicirkel, enz.

Kan ik je alleen veel succes wensen met je zoektocht!

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
22-05-2006 08:05 #1138060 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Diesel

De 6lijn diesel van Volkswagen die in de 940 hangt is niet echt slecht dacht ik maar je moet wat meer geduld hebben dan blijft de motor wel heel.
Ik dacht dat het zwake punt de koeling was van de achterste cilinders en misschien is er wel een zwaardere waterpomp voor in de handel?
Er zijn hier op het forum wel een paar diesel kenners en die weten dat misschien wel?
Ik had ook liever een 745 turbo diesel maar ben toch weer voor de bomproof 2.3 benzine gegaan op lpg maar wie weet wat de toekomst brengt.
mvg Jerry.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Jeroen Post
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
22-05-2006 11:11 #1138066 door Jeroen Post
Beantwoord door Jeroen Post in topic Geen slechte diesel
De diesel is ook niet echt slecht. Maar een diesel gaat normaliter langer mee dan een benzine motor. In de 940 is het vaak net andersom, een 2.3 is gewoon degelijker dan de VW 6 cilinder diesel.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
22-05-2006 11:16 #1138067 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Geen slechte diesel
Helaas deel ik de mening van Jeroen niet.
Ik rijd nu meer dan 5 jaar een Turbo-diesel zonder problemen. Ik zie op de site meer berichten over problemen met benzine/gas dan met een diesel.
Alleen het sleutelwoord is onderhoud.
Een tevreden diesel rijder


Hej dÃ?Â¥ Toon
moderator
En man utan Volvo �¤r som en Bebis utan klubba.
<img hspace="0" src="index.php?q=image/view/5688" align="baseline" border="0" />

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Jeroen Post
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
22-05-2006 12:53 #1138075 door Jeroen Post
Beantwoord door Jeroen Post in topic Diesel en benzine
Je kan er ook zonder problemen mee rijden, maar toch ben ik van mening dat een Volvo benzine blok minstens zo degelijk is en eigenlijk wel degelijker. Zoals ik al schreef, normaliter verwacht je dat een diesel een fors hogere kilometerstand kan halen dan een benzine motor. Dat is in de 7/900 serie gewoon niet zo.
Maar als je netjes rijdt (warmrijden is belangrijk) en goed onderhoud, dan gaat die diesel ook lang mee, maar dat geldt voor een Volvo benzine blok ook.
Sterker, het kilometerrecord is gevestigd door een Volvo P1800, met een verre voorloper van het welbekende blok wat in de 7/900 serie hangt.

Dat je meer over de problemen met benzine motoren leest is logisch, want er zijn ook meet 7/900's met een benzine motor. Niet zelden is er een LPG installatie bij betrokken. En met LPG heb je nu eenmaal wat meer kans op storing, omdat je twee brandstofsystemen naast elkaar hebt.


Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
22-05-2006 13:34 #1138076 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic diesel vs lpg

Tja de voordelen van diesel zijn natuurlijk minder vaak tanken en minder storings gevoelig omdat er minder electra onder de kap zit.
Maar de voordelen van lpg zijn weer een fijne oersterke 2.3 liter blok die volgens mij langer mee gaat dan de diesel en een schonere brandstof maar wel vaker tanken op lpg.
Ik denk dat je met een lpg g3 instalatie goedkoper rijd dan met de diesel.
Op lpg 1 op 7 gemideld en op diesel 1 op 15? gemideld.
Als ik de gegevens van een tic diesel met een lpt benzine vergelijk dan is de benzine sneller maar met een zware aanhanger of caravan in de bergen wint de diesel het weer al is het maar net.
Met de wegenbelasting is de lpg g3 weer iets goedkoper maar dat scheeld maar 13 euro in de maand omdat de diesel 1 klasse lichter is.
Ik heb nu wel een 745 diesel met een 945 lpg vergeleken omdat de 745 op lpg geen g3 krijgt.
Nou heb ik geen ervaring met de diesel in de volvo maar ik ben ook wel benieuwd naar de ervaringen van de diesel rijders en zijn er ook diesels in de vereniging die met de caravan op pad gaan?
mvg Jerry.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD