Toerenteller kennis gezocht...

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-09-2008 18:21 #1069829 door V700 register
Toerenteller kennis gezocht... is gemaakt door V700 register
Voor mijn project kom ik nu aan bij de toerenteller. Het probleem is dat het eerst een 6 cylinder was, en nu een 4 cylinder wordt.
Natuurlijk moet de meter wel het juiste toerental aangeven, en als je de V6 meter aansluit op een 4 cylinder zal deze dus te weinig aangeven.
Nu heb ik al zitten zoeken en denken en ik heb de volgende vragen/ideeën:
- Er zit een stelschroefje op de toerenteller. Kan ik dit gebruiken om hem opnieuw te calibreren? 
- Zou ik een 4 cylinder toerenteller kunnen nemen en daar mijn V6 achterplaat en wijzer op kunnen zetten? (Gaat dit met bedrading ed?)
- Wat zijn eigenlijk de verschillen tussen de 4 en 6 cylinder toerentellers? Het typenummer is anders, maar hoeveel verschil is er daadwerkelijk? Wie weet is het slechts een weestandje oid dat anders is??
- Ik kan geen bedradingsschema's vinden van het ''inwendige'' van een toerenteller. Dit zou misschien meer inzicht geven in de werking?
Heeft iemand nog andere ideeën of oplossingen voor dit vraagstuk? 
groet,
Philip

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Mathy van Nisselroy
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-09-2008 19:57 #1212102 door Mathy van Nisselroy
Beantwoord door Mathy van Nisselroy in topic Past toch?
Hallo Philip
Er komt toch maar 1 puls per omwenteling? Ongeacht het aantal cilinders? Of vergis ik me.
Ik zou de originele toerentellen gewoon eens aansluiten.
Groetjes
Mathy

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-09-2008 20:14 #1212104 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic ja, maar :-P

Mathy schreef : Hallo Philip
Er komt toch maar 1 puls per omwenteling? Ongeacht het aantal cilinders? Of vergis ik me.
Ik zou de originele toerentellen gewoon eens aansluiten.
Groetjes
Mathy


Hey,
de toerenteller aansluiten kan inderdaad, maar dan zal deze de verkeerde toerentallen aangeven. in ieder geval grappig, mensen zullen verbaasd zijn over de trekkracht bij lage toeren (motor 1500 rpm, teller 1000 rpm)
een (V) 6 heeft meer ontstekingsmomenten per omwenteling dan de 4 cilinder. bij de 4 cilinder komt om de 180 graden een vonk (telkens van andere bougie natuurlijk), bij 6 cilinder om de 120 graden (bij de B28 alleen niet precies om de 120, eerder 80-160 graden opeenvolgend, das de erfenis van de afgezaagde V8 motor). resultaat is dat er minder pulsen per omwenteling gaan naar de bobine bij een 4 cilinder met hetzelfde toerental als een 6 cilinder.

Mvg,

JW

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-09-2008 20:17 #1212105 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Pulsen
Hoe het werkt weet ik niet. Mogelijk komen de pulsen door een spoeltje in de teller, wat een een soort kern een tegenspanning (inductiespanning) opwekt, waarvan de toerenteller (eigenlijk een voltmeter) de hoogte weergeeft ? Het lijkt me dat als het zo is dat nu je 2/3 van het aantal pulsen krijgt, je dit niet met een schroefje weg kunt draaien. Vaak is dit voor kleine, over het meetbereik constante, afwijkingen. Een afwijking die steeds groter wordt (niet 100 rpm maar 1/3 van het toerental) krijg je daar niet mee weg. Misschien kun je de inductie veranderen. Iets simpels wat kan verschillen voor de 4 en 6 cilinders is de schaalverdeling en waar het rode gebied begint ?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-09-2008 11:43 #1212166 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Zou het dan het beste zijn
Zou het dan het beste zijn om de 4 cylinder toerenteller te gebruiken met de andere wijzer en achterplaat?
Of kijken of er iets aan het elektrisch circuit valt te solderen? 
Een schema van de toerenteller zou wel handig zijn..
Groet

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-09-2008 12:54 #1212174 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Geprobeerd
Heb je het al geprobeerd eigenlijk ? Ben benieuwd, wie weet werkt het gewoon. Als je meters en platen gaat wisselen, moet je wel even checken of de schaalverdeling nog klopt.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-09-2008 17:26 #1212183 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic 740
Er zijn enkele 740ers die dezelfde benzine-motortemperatuur meter als de oer 760ers.
Ik dacht dat deze van het bouwjaar 86/87 zijn (kan dat ?)
Misschien heeft iemand van de vereniging een foto .
Stel dat deze klokkenwinkel ook een toerenteller bevat dan moet je dus die hebben.
Het kan ook zijn dat er een grote "klok" naast de kilometerteller zit maar als je van iemand een foto te zien krijgt ( ik ben ook benieuwd) weet je meer ...
Dus leden,.....nu een foto maken van de klokkenwinkel ,...hup noâr butt,n,....
 
 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-09-2008 18:01 #1212186 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Ok
@Henk: werken gaat het zo wel, maar met de verkeerde waardes. Ik zou het inderdaad eens kunnen proberen (maar dat moet dan als de motor loopt wat ie nu nog niet doet )
@Henk: die temperatuurmeter die je bedoelt heb ik inderdaad wel eens in latere modellen gezien. Hebben deze dan ook dezelfde glans als de oer tellerkasten van de 760? 
Daarbij komt dat latere tellers van achteren worden verlicht, en de oer 760 heeft verlichting van voren. 
Ik moet ook eens naar de schaalverdeling gaan kijken...
Bedankt voor het meedenken!
Groet,
Philip

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-09-2008 20:17 #1212190 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic DEZE HEEFT ZO,N KLOKKENWINKEL (ZONDER TOERENTELLER HELAAS)
Volvo 740 2.3 Grand Luxe Aut ## 1985 ##147.000 KM NAP Advertentienr.:192752800 Terug   |   Auto's  > Volvo   Vorige | Volgende Meer foto's Prijs: Datum: 10-09-08 05:41 Gezien: 248 keer Simpel: 120belmin+SMS € 2,50Contact informatie Website: www.autobedrijfspijkstra.nl Telefoon: Naam: Woonplaats: Leeuwarden, Friesland Bekijk alle advertenties van adverteerder Kenmerken en beschrijving Kaart    Model: Overige modellenBouwjaar: tot en met 1994Brandstof: BenzineKilometerstand: 100.000 - 150.000 kmCarrosserie: Sedan (2/4-deurs)Transmissie: AutomaatKleur: GroenMotorinhoud: 2.1 - 3.0 liter       147872km. Centrale deurvergrendeling, Getint glas, Stuurbekrachtiging. LEUKE VOLVO 740 MET NOG MAAR 147.000 KM OP DE TELLER, AUTO ZIT WEL WAT WERK AAN DE BUITENKANT MAAR IS TECHNISCH PERFECT! VASTE PRIJS....Volvo 740 2.3 Grand Luxe Aut ## 1985 ##147.000 KM NAPKilometerstand: 147.872 kmCarrosserie: Sedan (5 deurs)Brandstof: BenzineBouwjaar: jul 1985Transmissie: AutomaatKleur: GroenMotorinhoud: 2.316 ccAantal cilinders: 4Vermogen: 96 kW (131 PK)Gewicht: 1.324 kgMaximaal trekgewicht: 1.500 kg (geremd)Gemiddeld verbruik: 9,0 l/100km (1 op 11,1)Motorrijtuigenbelasting: € 135 - 157 per kwartaalBTW/Marge: Marge (Bedrijven kunnen geen BTW terugvorderen van de belasting)Opties en accessoires:
  • Centrale deurvergrendeling
  • Getint glas
  • Stuurbekrachtiging
LEUKE VOLVO 740 MET NOG MAAR 147.000 KM OP DE TELLER, AUTO ZIT WEL WAT WERK AAN DE BUITENKANT MAAR IS TECHNISCH PERFECT!VASTE PRIJS....Ondervoorbehoud van druk- en/of zetfouten.Autobedrijf Spijkstra is een universeel autobedrijf dat gespecialiseerd is in de verkoop en het onderhoud/apk van alle merken auto's! Vanzelfsprekend adverteren wij altijd met de juiste bouwjaren en kilometerstanden en inruil van u oude auto is altijd mogelijk..... Onze occasions prijzen wij aan tegen scherpe meeneem prijzen, vraag naar onze afleverings voorwaarden! Voor informatie of afspraak tel : 0655756906    www.autobedrijfspijkstra.nl     Advertentie wordt gezocht    Voeg toe aan mijn favorieten Stuur deze advertentie door via e-mail Printervriendelijke versie Link plakken in uw website, chat- of e-mailbericht Tip Marktplaats.nl over deze advertentie | |  Bied op deze advertentie    Uw e-mailadres     Uw bod  €    BiederBodDatum  Jan € 250,00 13-09-08, 23:51   erren € 150,00 10-09-08, 23:31   Copyright © 1999-2008 Marktplaats.nl. Alle rechten voorbehouden.Home   |   Help en Contact   |   Forum   |   Voorwaarden en Privacybeleid   |   Veilig handelen   |   Site map   |   Over Marktplaats.nl

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
15-09-2008 20:20 #1212191 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Inderdaad! Die is gelijk
Inderdaad!
Die is gelijk aan mijn benzine/temperatuurmeter. En lijkt ook erg op de 240 versie van mijn broer...
Alleen kan ik niet goed zien of deze zo'n glanzende achterplaat heeft. Ik vermoed van niet, maar weet het niet zeker.
Groet,
Philip

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD