vacuumpomp deksel stuk, pomp werkt toch

  • Adrian Maarleveld
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
02-09-2013 10:58 #1098791 door Adrian Maarleveld
vacuumpomp deksel stuk, pomp werkt toch is gemaakt door Adrian Maarleveld
Voor de vakantie geprobeerd de vacuumpomp te optimaliseren. Schoongemaakt en cylinderwand opgepoetst met kleppenschuurpasta om krassen weg te werken.
Na 1000 km deed de pomp het niet meer en lekte olie. Wat bleek, ik had een rubber ringetje van plaats gewisseld. Het ringetje in het olie afvoerkanaaal was nu stuk gegaan.
Een oude pomp had ik bij me en deze erop. Deze pomp had ik in elkaar geflanst en een space ringetje teveel achter de zuiger geplaatst.
Volgende dag deksel kapot gedrukt.
Pomp bleek toch nog vacuum te trekken.
Uit twee pompen weer een gemaakt. Over dol tapgat een lijmtang gezet en weer verder.
Op de carboot sales had Gerben 2 extra pompen voor me meegenomen.
Pomp met deksel onderzocht waarom deze toch werkte. Er blijkt een verscholen kanaal te zitten waardoor ook de cylinderkamer achter de zuiger meepompt.
<img src="/sites/default/public_files/user677/vacuumpompkanaal.jpg" alt="vacuumpomp kanaal" width="500" height="405" /><img src="/sites/default/public_files/user677/Vacuumpompdeksel.jpg" alt="vacuumpomp deksel" width="500" height="336" />
Verscholen luchtkanaal                                                                                              stuk uit deksel gedrukt en kapottte platte ringetje
 
De informatiepagina met de beschrijving van de pomp heb ik aangepast:
www.volvo700vereniging.nl/node/41194

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD