pendelen benzinemotor 780

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-01-2007 15:06 #1057996 door V700 register
pendelen benzinemotor 780 is gemaakt door V700 register
Hallo. Sinds een aantal maanden heb ik een probleem met mijn 780 ( 6 cilinder "3 liter" automaat) Bij het wegrijden houdt de motor sterk in (verzuipt) en bij stilstand zowel in D als in P stand varieert het toerental tussen de 1300-800, soms tot afslaan toe. Warm of koud maakt niet uit. Aan het verbruik valt af te lezen dat'ie veel te veel bemzine krijgt.
Opnieuw afstellen helpt een poosje, maar dan gaan we weer.
Recent zijn de stappenmotor en de verdelerkap vervangen, maar dat helpt maar tijdelijk.
Heeft er iemand een tip waar de oorzaak te zoeken?
jan de kramer

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
10-01-2007 21:51 #1153597 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Luchtmassameter
Ha Jan,
De 780 is met V6 motoren van het type B280E en B280F geleverd. Beide 2849cc.
De auto is voorzien van een luchtmassametervlak achter het luchtfilter. Het variërende stationaire toerental wordt veelal veroorzaakt door een slecht contact in de stekker die op de luchtmassameter zit. Die losmaken en inspuiten met contactspray of WD40 doet wonderen. Dit werkt overigens vaak ook bij andere auto's met een luchtmassameter: vaak wordt te diep gezocht naar de oorzaak (Cis kleppen schoonmaken en zo)en dan blijkt even "jutteren" aan dat stekkertje in al zijn eenvoud al veel te helpen!
Groet,
Lieme Huib Osinga

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
17-01-2007 23:12 #1154526 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic dank
Beste lieme, het bleek een scheurtje in een slang te zijn. Toch maar even de wd40 gehanteerd voor de zekerheid. Het ronkt weer helemaal perfect. Dank voor je reactie.
Jan

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD