weinig toeren op topsnelheid 740 turbo automaat
- V700 register
- Nieuw lid
-
<img src="/sites/all/modules/tinymce/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif" alt="Laughing" title="Laughing" />
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- Mathy van Nisselroy
- Nieuw lid
-
- Berichten: 18
Met mijn auto (handgeschakelde B234F) rijd ik bij 3000 toeren ongeveer 117 km/h. Volgens de navigatie (snelheidspuls gecontrolleerd door GPS) Bij 6000 toeren zegt m'n LH-Jetronic dat het genoeg is. Dat zou een theoretische top van 234 km/h geven. Maar een automaat zal wel minder toeren draaien bij 117 km/h.
groetjes
Mathy (die nog nooit geprobeerd heeft de topsnelheid te bereiken)
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- Gerben Mol
- Platinum lid
-
- Berichten: 5334
Met mijn 234F M46 [schakel + OD] draai ik ook ongeveer 3000 toeren bij 120. [heeft een kleinere bandenmaat dan Mathy]De automaat zal dan dacht ik rond de 2400 draaien.
Ff rekenen?
4200 / 217 = 19.35 toeren per KMH19.35 * 120 = 2322 RPMZit dus aardig in de buurt.
Nou mijn B234F schakel:3000 / 120 = 25 toeren per KMH.25*217 = 5452 RPM bij 217 KMH
Een groot verschil dus met de atomaatbakken.
Waarom de automaat zoveel lagere toeren draaien? eerlijk gezegd geen idee...maar ik denk dat het is om de zuinigheid van de bak te vergroten.
6000 / 25 = 240 KMH, wat ook in de buurt van Mathy's theoretische top komt.
Groeten,Gerben [Die ook nog nooit de topsnelheid heeft proberen te bereiken, en een hekel heeft aan rekensommetjes maar altijd wel waarde hecht aan de uitkomsten]
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- V700 register
- Nieuw lid
-
Bijna 220 kmh op de teller met slechts 165 pk lijkt mij niet slecht en de auto is 14 jaar lang bereden door een een slak. [ meneer van 65 jaar ] Merk gewoon dat de auto nooit hard heeft hoeven werken.Alwood schreef : Maar 217km/u? Voor een Turbo? Valt me toch wat tegen, dan loop je niet zo snel bij mijn B234F automaat vandaan als ik had gedacht. Ik geloof wel dat ik dan meer 4500-4800 toeren draai. Aan de andere kant zag ik dat je een B230FT rijdt, dus met ongeveer hetzelfde vermogen zit.
Eerst een goede stage 0, lekker losrijden en dan iets opvoeren.
We gaan voor de 230 kmh
 
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- Mathy van Nisselroy
- Nieuw lid
-
- Berichten: 18
Een automaat (of eigenlijk de koppelomvormer) slipt altijd iets, zolang de lock-up niet ingeschakeld is. Dus daar zit al een verschil tussen het toerental van de krukas en die van de ingaande as van de bak. Een soort reductie dus.gerryberrie schreef : Waarom de automaat zoveel lagere toeren draaien? eerlijk gezegd geen idee...maar ik denk dat het is om de zuinigheid van de bak te vergroten.
Daarnaast hoeft een eindreductie van een auto met automaat niet zo groot te zijn (grotere reductie -> minder kracht nodig om de achteras rond te draaien), omdat, zodra de krukas (een stuk) harder draait dan de ingaande as van de bak, de koppelomvormer die extra toeren omzet in koppel. Je hebt dus aan de ingaande kant van de koppelomvormer weinig koppel maar veel toeren en aan de uitgaande kant weinig toeren maar veel koppel.
groetjes
Mathy
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.


