960 mist vermogen

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
29-03-2010 20:24 #1080085 door V700 register
960 mist vermogen is gemaakt door V700 register
Heren,
Ik kamp al een tijdje met het volgende probleem:
Onze 960 ('95 maar type '96) mist af en toe vermogen onderin het toerental. De ene keer merk je dat hij vlotter optrekt dan de andere keer. Ook schakelt hij de ene keer mooier en strakker (onopvallender) dan de andere keer. Bij vaste voet op het gaspedaal merk je ook dat de motor twijfelt en niet constant door accelereert. Vooral net ná het schakelen houdt de motor even in.
Een en ander is mij gaan opgevallen nadat de automaat verwisseld is omdat de oude kapot was. 
Waar o waar moet ik het gaan zoeken? Ik heb geen DTC foutmeldingen. Zowel op benzine als op LPG is het merkbaar. Bougies zijn gloednieuw en het luchtfilter ook. ECU reset helpt ook niets....
Hopelijk kan iemand mij verder helpen. Alvast bedankt!

Thijs. 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Miquel Engelen (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
29-03-2010 21:45 #1271125 door Miquel Engelen (GAST)
Beantwoord door Miquel Engelen (GAST) in topic 5 van de 6?
Ik zou eens kijken of alle bobines of de injectoren nog ok zijn, het zou maar zo kunnen dat ie af en toe op 5 poten loopt.
Vermogen verlies is vaak het missen van een van de cilinders...
 
GG,
 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
29-03-2010 22:31 #1271130 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic zwarte bougie
Bedankt Miquel, 
Ik heb al wel bij afgelopen bougie wissel en bij die daarvoor gezien dat éen van de middelste twee bougies zwart geblakerd was bovenop het porseleinen gedeelte, waar volgens mij de bobine op zit. Zou dit dan geen toeval geweest zijn en zou de bijbehorende bobine niet meer zo fris kunnen zijn? Kan ik dit testen door gewoon de stekkers 1 voor 1  los te halen met draaiende motor? Wordt ik dan niet geëlektrocuteerd, of beschadig ik een computer oid? 

groet Thijs 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Miquel Engelen (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
30-03-2010 11:32 #1271181 door Miquel Engelen (GAST)
Beantwoord door Miquel Engelen (GAST) in topic motorloop!
Hoi Thijs,
ik zou terwijl de motor loopt die ene bobine eerst eens lostrekken, als er dan geen verschil in motorloop zit weet je waar het probleem zit.
Qua electrocutie valt het mee zolang je je vinger niet in het gat van de bobine steekt terwijl de motor draait, en de computer zal het ook wel overleven!
Je kan ook eerst even de bougie zelf bekijken, als die nat/zwart en vet is heb je ook al weer een hoop informatie.
Dan zou je eventueel die ene bobine kunnen wisselen met een andere, let er op dat je alleen de bobine wisseld en niet de complete kabel, want dan klopt je volgorde van ontsteking niet meer, maar alleen de bobine omwisselen. Als je dan de 'kapotte' weer los trekt en je merkt weer geen verschil in motorloop kan je met aan zekerheid grenzende waarschijnlikheid stellen dat de bobine is overleden.....
En ik zou als ik jou was gelijk even een compressie test laten doen.
Suc6!
 
GG,

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
03-04-2010 16:21 #1271593 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Bobines werken...
Nou,.. ik heb één voor één voor de bobine stekkers losgetrokken en heb (zonder geëlektrocuteerd te worden) geconstateerd dat bij elke bobine de motor erg begon te schudden. Allemaal werkend zou ik zeggen dus.
Wat is nou een volgend punt om te gaan checken? Zelf zit ik te denken aan een compressie / druk test van de cilinders en een eventuele motor flush met Bardahl of Forté additieven.

Wat mij opviel, en dat is misschien off-topic, is dat er een stekker los hangt achter bij de nokkenas sensor stekker en toerental sensor(?). Zie foto. Het is een enkelvoudige stekker met rood/wit en komt van onder de zwarte kap, waar de bobines zitten. Er hangt zover ik kon ontdekken geen andere stekker los die er op past. Weet iemand waar deze stekker van/voor is?

groet Thijs<img src="/sites/default/public_files/user2902/foto_0.jpg" width="375" height="500" /> 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
03-04-2010 16:47 #1271595 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Hej Thijs,
ik weet ook niet zo een twee drie wat je probleem is. Wat ik wel weet is dat die stekker direct is verbonden met de bobine van de 1-e cilinder. Geen idee waarvoor-ie dient, misschien een check punt of zo. Ik wist het eerst bij mijn 960 ook niet maar ben er wel achter gekomen inmiddels.
Misschien is het probleem te wijten aan een een slecht contact van de nokkenas positie sensor (die stekker gaat wel eens wegrotten of slecht contact maken omdat de boel behoorlijk warm wordt. Deze zit net midden achter het achterste gedeelte van de kop. Rammel er eens aan en vrot eens een beetje met die stekker om te zien of er veranderingen zijn), ehmmm.... ik denk even hard op want mijn ervaring met die 6 in lijn is dat ze gevoelig zijn voor elctrische storingen en meestal connectoren. Je probleem wordt in iedergeval vereenvoudigd doordat het probleem zich zowel op benzine als op LPG voordoet. Dus brandstofdrukregelaar, injectoren e.d kun je uitsluiten. Lambda sensor??

Robert

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
03-04-2010 17:28 #1271600 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic contact
Bedankt Robert voor je reactie, ik zal eens meer connectoren gaan checken. Ik heb onlangs met het vervangen van mijn nokkenas keerring de andere twee stekkers goed schoongemaakt en met contactspray en vaseline ingespoten. Toen ontdekte ik al die enkele losse draad. Heb jij deze wel ergens aan vast geklikt nu?
Lambda's, LMM en katalysator zijn het niet. Het is begonnen na een automaat wissel. Ik heb deze bak ook al geflushed. Nu nog maar eens goed naar de stekkers gaan kijken onder de auto.

groet, Thijs 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
03-04-2010 19:05 #1271608 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic test-draad
Nou die losse draad is dus dit:
<img src="/sites/default/public_files/user2902/Schermafbeelding_2010-04-03_om_19_02_49.png" width="500" height="345" /> 
groet Thijs 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam