wegligging icm corrigerend sturen, achtervering 940

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
22-10-2008 19:09 #1070527 door V700 register
Iets wat ik bij andere auto's niet heb, heb ik bij mijn 940 estate(1990). Ik heb het idee dat ik constant wat corrigerend moet sturen om de auto binnen de lijnen van mijn weghelft te houden. En ik heb niet het idee dat het aan de uitlijning ligt, de reden daarvan is dat ik het niet constant heb, als ik bv het stuur los laat dan is het niet zo dat de auto afwijkt of in elk geval niet behoorlijk afwijkt naar links of rechts. Zelf heb ik het idee dat het ligt aan de achtervering, schokbrekers en of veren versleten. Het is misschien een beetje vaag maar ik weet ook niet hoe het anders te omschrijven, misschien herkent iemand het? Het is trouwens sowieso de bedoeling om iets aan de achterveren / schokbrekers te doen omdat de auto wat achterover hangt en bijvoorbeeld met de caravan erachter moet ik meer dat normaal rustig over drempels rijden om ze niet te raken, sommige hoge drempels zijn zelfs niet te nemen zonder ze te raken. Nou heb ik hierover ook op dit forum al wel alle discussies over veren en schokbrekers/nivomats gelezen, maar dat maakt de keuze alleen nog maar ingewikkelder, misschien dat iemand nav bovenstaande nog eens een goede suggestie zou willen doen, nivomats met nieuwe veren, nivomats met zware veren, alleen nieuwe veren, alleen nieuwe zware veren, ??????

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
22-10-2008 22:23 #1215624 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Veren
Normale situatie: of normale veren, of nivomats met speciale (nivomat) veren. Bij lpg tank: normale veren + hulpveren of zwaardere veren. Of je bij lpg nog iets aan de nivomats moet aanpassen weet ik niet.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
22-10-2008 22:29 #1215626 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic achtervering/demping
wat veel autorijders niet weten is dat de achterwielophanging een erg grote rol speelt in de rechtuitstabiliteit van een auto.
M.a.w. ja, het is zeer goed mogelijk dat een zwabberende vaag sturende auto een probleem heeft in de achterwielophanging. Als 1 demper defect is zal die kant van de auto langer naveren terwijl de goede kant al tot rust is gekomen, dit resulteert dan in een soort asymetrisch getrek aan de body waar uiteraard ook de voorwielophanging weer op reageert. En vervolgens de bestuurder weer met corrigerende stuurbewegingen.
Een andere mogelijke oorzaak kan zijn dat een van de rubber bushings in de Panhardstang rot is , hierdoor kan de achteras t.o.v. de body van de auto te veel zijdelings bewegen en dat wil je nu juist niet als de auto rechtuit moet rijden.
<img src=" memimage.cardomain.net/member_images/12/.../132073_412_full.jpg " width="575" height="431" />
De grijze schuine stang is de Panhardstang 
&#160;

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
23-10-2008 09:44 #1215658 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Oke, zal die rubbers eens
Oke, zal die rubbers eens checken, je bedoeld toch de rubbers waarmee de stang vastzit?
Zijn deze rubbers makkelijk zelf te vervangen?
Toch zal ik ook iets moeten doen aan mijn vering ivm achterover hangen en caravan/drempels, en dan zit ik nog met de vraag schokbrekers/veren of nivomats/veren?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
23-10-2008 12:10 #1215673 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Veren
Nadat ik de eerste keer met de caravan achter mijn estate over de drempels heen ben gegaan heb ik bij Wytze de zware veren besteld.Dit was een hele verbetering omdat de eerste drempel al na 500meter kwam hadden de nivomats nog geen tijd gehadom de achterkant weer recht te krijgen.Nadat de nivomats op waren heb ik er gewone schokbrekers onder geplaatst met hulpveren en dat rijd ook prima.Ik raak de drempels nooit en samen met de lpg tank achterin en de 70kg kogeldruk plus vakantie belading ligt er toch een hele vracht achterin.Wytze leverd de veren en schokbrekers voor een leuke prijs en kan je hier op het forum wel vinden.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
23-10-2008 12:39 #1215674 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Wachten
Met nivomats wachten totdat de auto weer recht staat als de auto is weggezakt helpt niet, de nivomats hebben (uit)vering nodig om de auto omhoog te krijgen.Met de 850 van mijn vader ook altijd leuk: In de parkeergarage de auto volstouwen en dan proberen er uit te komen zonder aan de grond te komen....

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Mathy van Nisselroy
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
01-11-2008 00:09 #1216538 door Mathy van Nisselroy
Beantwoord door Mathy van Nisselroy in topic Voorwippen
Hallo Volvisti
Bij zwaardere belading ga ik wel eens op de trekhaak staan, in de hoop dat de auto alvast wat omhoog komt. Of het werkt weet ik helaas niet.
Groetjes
Mathy

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Eric Bakker (GAST)
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
01-11-2008 10:14 #1216550 door Eric Bakker (GAST)
Beantwoord door Eric Bakker (GAST) in topic wipwap

Mathy schreef : Bij zwaardere belading ga ik wel eens op de trekhaak staan, in de hoop dat de auto alvast wat omhoog komt. Of het werkt weet ik helaas niet.

Hahaha, 'voorwippen', wat een woord Mathy.
Ik heb het overigens ook vaak geprobeerd, enkele keren hard op de trekhaak duwen of springen, maar volgens mij doet het helemaal niets. Eigenlijk wel apart, hoe zou dat komen?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Mathy van Nisselroy
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
01-11-2008 19:02 #1216599 door Mathy van Nisselroy
Beantwoord door Mathy van Nisselroy in topic Verzinnen
Hallo Eric
Soms moet je wat verzinnen om iets te beschrijven. Helaas kon ik niet op een betere omschrijving komen, dus werd het "voorwippen".
Je hoeft trouwens niet hard te duwen cq. springen. Als ie maar op en neer gaat.
Groetjes
Mathy (die in semantiek niet altijd even goed is)

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
07-11-2008 16:28 #1217410 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Rijdend voorwippen

Eric Bakker schreef : Bij zwaardere belading ga ik wel eens op de trekhaak staan, in de hoop dat de auto alvast wat omhoog komt. Of het werkt weet ik helaas niet.

Hoi Eric,
De nivomats reageren pas als je een meter of twee honderd hebt gereden. Wat de reden is, weet ik niet. Maar het is altijd weer een mooi gezicht als je een zware lading achterin hebt, wat achterover hellend weg rijdt, en dan na een paar honderd meter stopt en ziet hoe recht die weer op zijn wielen staat.
Dus je zult je leven moeten wagen met "voorwippen", iemand anders achter het stuur en jij op de trekhaak... Et wel even een helm op
&#160;

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam