Ringel geluid bij stationair en rijden.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
17-08-2008 01:45 #1069374 door V700 register
Ringel geluid bij stationair en rijden. is gemaakt door V700 register
Hallo,
Ik heb een 940 station uit 1990, fantastische auto.
bij stationair een beetje gas geven hoor ik onder de auto een ringelend geluid.

Herkend iemand dit, wat zou het kunnen zijn?

gr, Toon.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
17-08-2008 08:47 #1209773 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Kan zoveel zijn.
Ligt er een beetje aan waar het vandaan komt, maar meestal zijn rinkels/rammels uitlaatdelen.
Daarmee bedoel ik:- het hitteschild wat met twee boutje op het uitlaatspruitstuk zit, onder de motorkap, deze zitten vaak aan 1 kant los- het hitteschild wat om de kat heen zit (dat is de eerste 'demper' vanaf het blok gezien)- de flens die de vlampijp (eerste stuk uitlaat) en de kat aan elkaar verbindt, zit los (bout eruit of afgebroken draadeind- het bochtje wat over de achteras zit, is te krap in in elkaar gezet, maar dat zou meer bonk dan rammel moeten geven.- de uitlaat is al even oud, en er ligt ergens een stukje dempingsmateriaal of een schotje los, wat rinkelt bij stationairloop.
Dus: Motor starten en onder de auto gaan luisteren. Denk wel aan hanschoenen, de uitlaat heeft niet voor niets een hitteschild.....;-) 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Mathy van Nisselroy
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
17-08-2008 23:47 #1209836 door Mathy van Nisselroy
Beantwoord door Mathy van Nisselroy in topic Hoeft niet
Hallo Bas

Baseman schreef : - de uitlaat is al even oud, en er ligt ergens een stukje dempingsmateriaal of een schotje los, wat rinkelt bij stationairloop.

Daar hoeft de uitlaat niet oud voor te zijn. Ik heb destijds mijn auto in december gekocht. Terwijl er in oktober voor de APK een nieuwe uitlaat (vanaf de katalysator) onder gehangen is, rammelde er al een schotje in een van de knalpotten. Niet origineel, maar Bosal. Er is toen een nieuwe pot onder gekomen van Walker. Slecht idee. Mix nooit verschillende merken imitatieuitlaatdelen door elkaar. Het is maar met moeite lekdicht te krijgen.
Groetjes
Mathy

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
18-08-2008 20:33 #1209916 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Het is idd de uitlaat, heb
Het is idd de uitlaat, heb eronder gelegen, paar keer flink op en neer met de uitlaat en ja, twas diezelfde ringel. kan zo op het eerste oog niets ontdekken aan de buitenkant wat los zit, volgens mij zit het in de pot. Nog eens even kijken als ik hem binnenkort op de brug heb.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-09-2008 15:07 #1212082 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic heb onder de auto gelegen
heb onder de auto gelegen en de klemring(zie foto, heet toch klemring?)
<img src="/sites/default/public_files/user5181/uitlaat_klemring.jpg" border="0" width="500" height="375" />
die het eerste deel van de uitlaat, wat vanaf de motor komt(vlampijp?) verbind met het tweede deel(katalysator?) vast gezet, deze zat behoorlijk los, na het vastzetten was de ringel helemaal weg, dat is dus mooi !, wat me wel opvalt is dat er nog uitlaatgas bij deze klemring ontsnapt, als ik wat gas geef en onder de auto kijk zie ik daar uitlaatgas ontsnappen. Kan dit kwaad? en wat kan ik er aan doen?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-09-2008 16:28 #1212086 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Kwaad
Echt kwaad kan het niet. Je lambda sensor (als je die hebt) krijgt een niet helemaal correct meting. Kan resulteren in hoger verbruik. Maar het is niet zoals het hoort en je motor loopt wat fijner/zuiniger als je geen lekken voor je lambdasonde hebt. Heb je die niet, dan maakt het wat minder uit. Verder mag het niet voor de APK, de uitlaat moet gasdicht zijn tot het uiteinde. Dus voor je volgende keuring moet je het oplossen. Hoe je dat moet doen ? Hangt ervanaf wat er mis is. Er kan een scheurtje in de vlampijp zitten (misschien dichtlassen/wat overheen lassen) of het kan zijn dat de einden van de pijpen waar ze in elkaar geschoven zijn, beschadigd zijn geraakt waardoor de klem ze niet meer goed op elkaar kan trekken. Misschien moet je dan vervangen, of van beide stukken het beschadigde eind afzagen en er een buis tussen lassen waar beide einden redelijk netjes ingeschoven kunnen worden.
Heb tevens je foto (foto's zijn goed, verduidelijken een hoop !!) ietsje netter in je posting gezet. Als je je afvroeg hoe het veranderd was, dit was de manier waarop. 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
14-09-2008 16:59 #1212087 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic eigen gezondheid

henk 940LPT schreef :   Je lambda sensor (als je die hebt) krijgt een niet helemaal correct meting. 

dat betwijfel ik, alle uitlaatgas is hetzelfde, als er een beetje ontsnapt meet de lambda sensor nog steeds dezelfde samenstelling.
APK eis lijkt me een goede reden het dicht te maken, maar vooral ook om te voorkomen dat uitlaatgas de auto in komt (want dat is de reden achter de APK eis).
Wel mooi dat je de oorzaak van de rammel hebt. Is het misschien zo dat door de losse beugel de uitlaat een beetje doorhangt en daardoor lekt? niet helemaal in elkaar geschoven uiteinden etc. Misschien te corrigeren door op een andere plaats de klem te lossen en wat ruimte te "lenen"?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam