Slecht stationair lopen 940 (1992) b2.3. Remverdeler of Lambda sond?

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
09-08-2006 18:27 #1056155 door V700 register

Beste liefhebbers,
Sinds 3 maanden heb ik mijn eerste auto gekocht en jawel een 940. Rijd super!
Alleen op iets kleins na en dat is als de motor staionair loopt. Hierbij zakt het toerental weg naar 500 rpm. Soms valt hij uit en soms geeft hij uit zichzelf weer wat gas tot 1000 rpm. Vooral bij het uitrollen voor een rotonde of stoplicht komt dit euvel voor. De motor start altijd wel direct weer.
Na het lezen van diverse fora ging mijn vermoeden uit naar de lambda sond. Die kon weleens vies zijn en daardoor niet meer goed regelen. Nu heb ik de 940 naar de garage gebracht en die kwamen met een lek in de remverdeler. Dit apparaat werkt op het vacuum van de motor. Dat vacuum is waarschijnlijk lek en daardoor krijgt de motor een zeer zuurstof arm mengsel waardoor hij afslaat. De garage is nu op zoek naar een 2e-hands remverdeler.
Klinkt iemand dit bekend in de oren? Kan het inderdaad de remverdeler zijn? Het maakte trouwens niet uit of de motor koud of warm was.
Alvast bedankt!

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
01-09-2006 16:08 #1144877 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic � 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
01-09-2006 16:20 #1144879 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Volgens mij is het zo dat

Volgens mij is het zo dat een lambdasonde werkt of niet werkt. Hij regelt het mengsel aan de hand van de temperatuur in de uitlaat. Maakt m.i. niets uit of hij smerig is of niet. Bovendien vraag ik me dan af waar hij smerig van zou worden. Het verhaal over de remverdeler klinkt mij niet bekend in de oren. Uit ervaring weet ik dat een smerige Cis-klep of een smerig gasklephuis ook voor schommelingen in het toerental leiden en een zwaar vervuilde gasklep kan zeker blijven hangen met alle gevolgen van dien.

Groet,
Roger Kuypers
Wolvega
Volvo 740 Turbo Intercooler 1989 Italie B200ET Black(line) Sedan 191.800

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
01-09-2006 16:35 #1144880 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Re: Volgens mij is het zo dat

roger schreef : Volgens mij is het zo dat een lambdasonde werkt of niet werkt. Hij regelt het mengsel aan de hand van de temperatuur in de uitlaat. Maakt m.i. niets uit of hij smerig is of niet. Bovendien vraag ik me dan af waar hij smerig van zou worden.

Volgens de gegevens op Brickboard en mijn eigen ervaringen is dat niet helemaal waar. Een lambdasonde meet niet de temperatuur, maar meet het zuurstofgehalte (vandaar de Engelse benaming "O2-sensor"). Een lambdasonde kan ook werken, maar door allerlei oorzaken (veroudering, interne weerstanden etc.) kan de sonde volgens mij minder snel gaan reageren op snel fluctuerende zuurstofgehaltes. Ook kan bijvoorbeeld de sonde zelf goed werken, maar de voorverwarming kapot zijn waardoor met koude motor een storing optreedt, en met warme motor er niets aan de hand is.
En waar hij smerig van zou worden? Roetaanslag lijkt me reeel voor een onderdeeltje dat in de uitlaat geschroefd zit.
Het remkrachtverdeler-vacuum-verhaal komt me overigens bekend voor van Brickboard.com

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Timen Smit
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
01-09-2006 16:35 #1144881 door Timen Smit
Beantwoord door Timen Smit in topic lambda sensor

De lambdasonda bevindt zich steeds in de hete verbrandingsgassen. Het is heel goed mogelijk dat de drie spleetopeningen in de sonde "dichtkolen". Een zelfde soort aanslaglaag die je ook op de kleppen aantreft.
Timen

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
04-09-2006 18:27 #1145043 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Bedankt voor jullie

Bedankt voor jullie reacties<img alt="Smiley" src="modules/htmlarea/xinha-latest/plugins/InsertSmiley/smileys/0011.gif" />
De garage heeft em ondertussen het probleem opgelost. Hij rijdt echt weer super en nooit weer afgeslagen. Na het meten van de samenstelling van de uitlaatgassen Kwam naar voren dat er te weinig zuurstof in het mengsel zat. De lambda sensor deed z'n werk dus goed door af en toe te gaan branden. Nu kon het eigenlijk nog aan 2 dingen liggen. Het luchtfilter of idd die grote trommel die aan het schutbord hangt boven de stuurstang. Deze remkrachtverdeler werkt op de onderdruk na het luchtfilter van je luchtinlaat systeem. In de trommel zit een membraan dat de onderdruk overbrengt op je remcilinders. Dit is wat ik van de garage man heb geleerd. Maar op het Net staan mooie plaatjes over dit systeem. Waarschijnlijk was het membraan lek gegaan of uitgedroogd. Hierdoor lekt er lucht weg en zoveel dat de computer het niet meer kon bijregelen en de motor dus afslaat. Zo'n trommel is wel wat prijzig.
Ik heb op het forum vaker van soortgelijke problemen gezien van modellen rond '93/94. Het effect van de remverdeler is al te merken bij stationair en dan pompend remmen. Als het toerental teveel fluctueert is het waarschijnlijk die grote trommel.
Groet
Jorn

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
04-09-2006 23:50 #1145074 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic die trommel verdeelt opzich

die trommel verdeelt opzich niks, dat doet de hoofdremcilinder. (en een eventuele ABS-unit in geval van ABS of ingeval van geen ABS een remdrukbegrenzer in het systeem van de achteras.)
De trommel met het membraan erin is de bekrachtiger.(ook wel remservo genoemd) Op de rallyauto hebben we deze al eens kapot gehad (getrapt)
Als het membraan kapot is kan de motor dwars door de bekrachtigingstrommel heen valse lucht aan gaan zuigen. Netjes dat de garage deze fout heeft gevonden.
Het fluctueren van het stationair kan ook een kapotte terugslagklep in de slang naar de bekrachtingstrommel toe zijn. (plastic L-stuk tussen slang en trommel) Hierdoor kan de trommel geen vacuum vasthouden en varieert dus de mate van bekrachtiging en het stationair toerental.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
13-09-2006 23:52 #1145567 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Ik denk het niet
ik heb zelf een tijdje met een lekke remverdeler rond gereden en er was niets te merken bij stationair lopen of afremmen bij rotondes. Ik heb overigens bij de plaatselijke volvo onderdelensloop (Boyd) een bijna nieuwe remverdeler gekocht voor.......... 10,- euro gekocht en hij is door Bouke ( eigenaar 960) erin gezet.

Groet,

Rob de Vries
Nijmegen

Volvo 940 LPT LPI Vialle Sedan 1995 B20FK Automaat kilometerstand: 563.134.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam