k&n filter voor 1800es

  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
17-09-2005 12:19 #52981 door
k&n filter voor 1800es is gemaakt door
Voor degene die er interesse in hebben: er bestaat een K&N filter voor 1800ES. Namelijk type E-2530. Ik heb er nu ook eentje in liggen, zonder enige problemen. Echter heb ik zo hier en daar gehoord dat dit niet mogelijk is. Wie weet hier meer van? Groet Elza

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
17-09-2005 12:36 #76752 door
Beantwoord door in topic k&n filter voor 1800es
Je hebt 2 soorten K&N luchtfilters voor de E&ES. Een die je rechtstreeks op het inlaatspruitstuk zet (kone shaped) en een die je in het standaard lucht filter huis plaatst. De laatste is de beste plaats voor een lucht filter. Daar wordt nl zo koud mogelijke lucht aangezogen, voor de radiator. Als je de "kone shaped"gebruikt, zuigt hij zijn lucht aan onder de motor kap. En daar is de lucht veel warmer! Wat je wilt is zo koud mogelijke lucht voor je inlaat aanzuigen. Daar zit meer zuurstof in en levert betere prestaties. Een ander probleem is dat in de slang van luchtfilterhuis naar inlaatspruitstuk een lucht temp. sensor zit. Die levert info aan de ECU (computer). Maak je gebruik van een filter direct op het inspr.st.dan geeft deze sensor verkeerde info door.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
18-09-2005 23:59 #76751 door
Beantwoord door in topic k&n filter voor 1800es
Percentage zuurstof van koudere of warmere lucht is gelijk (ca.20 %), de vullingsgraad van de motor is bij koudere lucht idd wel groter waardoor betere prestaties indien de ECU ook meer brandstof laat inspuiten: temperatuurmeting van de inlaatlucht is dus essentieel, zeker in de opwarmfase van de motor daar te koude lucht de ingespoten benzine ook weer laat condenseren in de nog relatief koude motor en dan dus niet aan het verbrandingproces kan meedoen (minder prestaties)

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD