Zie hier een ander luchtfilter 960. Voordeel/nadeel?

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
17-11-2008 18:15 #1070918 door V700 register
Hallo allemaal,
Op de sleuteldag zag ik deze luchtfilter in een 960, ik meende een 2.5. De eigenaar (naam is mij onbekend maar hij was bezig met de distr.riem binnen) vertelde dat de motor nu wel meer lucht heeft en met een caravan was het volgens hem een welkome aanvulling op het vermogen.
Ik ben eigenlijk benieuwd of het raadzaam is om deze te plaatsen en of er ook daadwerkelijk voordelen zijn. De nadelen hoor ik natuurlijk ook graag. Het merk is mij niet bekend.
 Alvast bedankt.
 
Groet Rik
<img src="/sites/default/public_files/user3961/IMG_2376.jpg" width="500" height="375" />

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
17-11-2008 18:30 #1218530 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Luchtfilter
Rik,
Onze luchtfilters zijn vrij goed. Ik denk niet dat zo'n openfilter veel uitmaakt, misschien een paar procent. Nadeel: meer herrie (eigen ervaring).
Als je het dan goed wilt doen moet je een schot bouwen dat er voor zorgt dat het filter alleen maar koude lucht aanzuigt via de voorzijde. Dit kun je makkelijk doen door van karton een mal te knippen en plakken. Als deze eenmaal goed is leg je hem plat op een stuk aluminiumplaat met daar onder een houtenplaat van zeg 2cm dik. Teken de boel af, bevestig het aluminium aann de houten plaat middels een paar parkertjes of zo en zaag met een decoupeerzaag het aluminium samen met het hout uit. Daarna de boel vouwen/plooien zoals de kartonnen mal bedoeld was.
Zo'n schot heeft meer effect omdat koude lucht meer lucht bevat dan warme, en dat gaat best snel. ~Meer lucht betekent meer brandstof toevoer en des te koeler de binnenstromende lucht in de motor des te meer uitgangsvermogen (grotere delta T. ingangstemperatuur vs uitgangstemperatuur).
Robert 

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
17-11-2008 20:33 #1218547 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Toch bekend.

Vliegende Hollander schreef : De eigenaar (naam is mij onbekend maar hij was bezig met de distr.riem binnen) vertelde dat de motor nu wel meer lucht heeft en met een caravan was het volgens hem een welkome aanvulling op het vermogen.

<a href="/v700ledenlijst/toonlid/686?q=user/1902">Andor</a> die inderdaad de distributieriem vervangen heeft bij Carlo.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
17-11-2008 22:13 #1218574 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Op mijn oude 940 had ik ook
Op mijn oude 940 had ik ook zo'n K&amp;N filter, merkte er helemaal niets van wat betreft prestatie's, alleen een wat diepere brom onder de kap vandaan. Ik denk zelfs dat het zoals het op de foto staat juist een nadeel is, zo als het nu is word er direct warme lucht uit het motorcompartiment gezogen wat minder zuurstof per liter bevat en dus vermogensverlies betekend. Een orgineel 960 filterhuis trekt lucht uit de buitenlucht vandaan wat koeler is en meer zuurstof per liter bevat.Gr Bart.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
18-11-2008 09:11 #1218600 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic niet nodig.
zoals reeds gememoreerd:
Het filter is vaak het probleem niet het is de aanvoer naar het filter en naar de motor diehet verschil kan maken
In nearly all cases it’s not the factory filter element which is causing the restriction. Instead, it’s likely to be the snorkel going into the airbox, or even the shape of the airbox itself.   Don’t start off by changing the filter; start off by altering the intake flow into the box.
 lees ook deze link.
autospeed.com/cms/A_2232/article.html?popularArticle

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
09-01-2009 22:36 #1224345 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Dit setje een idee?
Ben zelf ook bezig met luchtfilterperikelen, nadat de zoveelste backfire de net aangeschafte luchtfilterdeksel van 40 euro aan gort blies... Inderdaad is dan de gasinstallatie aan de beurt voor onderhoud (stond al bovenaan de lijst), maar om niet gelijk weer een filterhuis op te laten blazen, dacht ik aan de volgende combinatie, gezien vanaf de motor naar grille:
Inlaatspruitstuk &lt;- gasklephuis &lt;- anti-backfire-ventiel &lt;- LPG-verdamper &lt;- luchtmassameter &lt;- turbo-super-charger &lt;- luchtfilter in ronde box &lt;- standaard Volvo koude luchtinlaatbuis
Inlaatspruitstuk en gasklephuis zijn bekend. Het anti-backfire-ventiel kwam ik op Ebay tegen (zoek op 220297847130), kost bijna niks (10+ euro) en leek me voor dat geld wel het proberen waard. Net zoals de turbo-super-charger (waarschijnlijk bedoelen ze de amazing-twister-mega-twirl-air-inlet-turbo-super-charger, ook Ebay, zoek op 270327522865), doet waarschijnlijk ook niet turbo-super-veel, maar ook wel het proberen waard (samen nog niet het geld van alleen al een deksel van het luchtfilter...). Wil geen standaard Volvofilterhuis meer vanwege de kosten maar wel een koude luchtinlaat, en kwam erachter dat er een (lijkt mij) zeer goed gepositioneerde koude-lucht-inlaat in de 960 zit, dus die wil ik wel gebruiken, ook om allerlei pijpwerk te voorkomen. Zit voor het filter nu aan een Raceland air induction kit te denken: rond filterhuis op de LMM (en TSC), en toch de aansluiting kunnen maken naar de Volvo koude-lucht-buis.
Overigens kwam de carterventilatie in het luchtfilterhuis uit, wat voor een behoorlijk smerig inlaattraject heeft gezorgd. Waar kan ik die nu het beste tussen-aansluiten? Of gewoon een carterfilterhuisje erop en niet meer terugvoeren het inlaattraject in? Filtertje kopen, tientje betalen, klaar, klinkt wel gemakkelijk, en bij mijn LandRover Ambulance uit 1966 zit het ook zo...
Ik verwacht niet meteen een enorme verbetering te kunnen melden, omdat zonder al deze poespas maar met gewone schoonmaak- en afstelbeurt de auto ook al weer veel beter zou lopen, maar zo toch wel een grappig projectje.
Iemand aanwijzingen?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
09-01-2009 23:28 #1224351 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Iemand aanwijzingen?...
Andre,
Ja, die heb ik en vermoedlijk vele 960 rijders met G2 verdampers onder ons. Ikzelf rij ook nog steeds met een G2 verdamper/ringmixer LPG... wat je opsomt werkt NIET tegen backfires. Het helpt wel om de boel een beetje heel te houden. De 6 cilinder in lijn is erg gevoelig voor backfires. Dat heeft te maken met hydraulisch kleppensysteem ben ik inmiddels achter. De V6 met mechanische afstelling van de klepspeling heeft absloluut geen last van backfires evenals de 4 cilnders. Het inlaatspruitstuk van de 6 in lijn is dermate groot, gelijk de afmetingen van een kleine motor in een Reneault of Alfa, dat als je er 1 krijgt deze soms behoorlijk kan zijn. Mijn luchtfilterhuis is inmiddels naar de vaantjes en heb er ook een open filter ingestoken, zoiets als dat de foto. Als ik flink wil doorrijden schakel ik over op benzine om een backfire te voorkomen. Ik moet eens de boel omzetten naar dampgas, G3.
Een methode om de kans op backfires te verminderen (helpt wel) is het mengsel vrij rijk asftellen. Gevolg: veel te hoog CO gehalte, meer brandstofverbruik. Bijkomend voordeel is maximum power en koppel.
Al uw ideeen rond het inlaatgedeelte hebben geen invloed op de backfires. Die blijven hiermee bestaan.
Robert

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
09-01-2009 23:51 #1224355 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Spuien van ideeën

robertm schreef : ...
Al uw ideeen rond het inlaatgedeelte hebben geen invloed op de backfires. Die blijven hiermee bestaan.
...

Daar ben ik me van bewust, het systeem is qua gas gewoon toe aan goed afregelen en eventueel (gedeeltelijk) reviseren (zoals in m'n kop staat: bovenaan de lijst). Mijn "iemand aanwijzingen?" was meer bedoeld voor het originele onderwerp van 't draadje, namelijk het luchtfiltersysteem, en wat jullie van de verschillende opties denken. Zoals ik laat doorsijpelen, verwacht ik geen super-verbeteringen, maar de opgenoemde serie lijkt me een aardige vervanger van het origineel, met wat min en meer onzinnige tussenvoegsels.
Spui uw ideeën!
P.S.: mijn 'avatar'-foto rechtsboven toont nog mijn 1992 940 2.3, mijn verhandeling hierboven gaat over een 1996 960 2.5. Toch eens aanpassen (en lid worden...)

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
27-01-2009 14:47 #1226538 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Avatar aangepast

André Swart schreef : ... P.S.: foto rechtsboven toont nog mijn 1992 940 2.3 ...

Inmiddels dus aangepast.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

  • V700 register
  • Nieuw lid
  • Nieuw lid
Meer
27-01-2009 16:48 #1226549 door V700 register
Beantwoord door V700 register in topic Backfires
Zoals Robert aangeeft zijn de 6 clinder lijnmotoren niet geschikt voor verdampers. Wil je echt van de backfires af dan moet je een LPG injectiesysteem laten installeren met voor elke cilinder ook een injector. Centrale injectie is niet afdoende. Het komt mi niet door de technische uitvoering van de klepbediening (mechanisch dan wel hydraulisch) maar wel door het groter volume van het inlaatsruitstuk en misschien ook grotere klepoverlap. De andere genoemde motoren hebben gewoon kleinere spruitstukken waardoor backfires minder heftig zijn. Met hydraulische klepstoters zou je verwachten dat de kans op backfires kleiner is omdat je altijd met de juiste klepspeling rondrijdt.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Moderators: Jerry Stam

Over de vereniging

Social

  • Facebook
  • Flickr
  • YouTube

De VolvoKV is lid van

FEHAC
KNAC
NCAD
Fehac
KNAC
NCAD