Workshops Regio Midden 21 november

Zaterdag 21 november, Workshops.

Bij de eerste serie workshops die we organiseerden in februari bleek al heel snel dat de animo onder onze clubleden groter was dan het aantal mensen dat mee kon doen. En dat is natuurlijk de beste motivatie om een en ander te herhalen. Of, nou ja, herhalen. Het thema roestpreventie, wat vorige keer nog prominent aanwezig was, meenden we dit keer te kunnen laten vallen. Niet dat onze Volvo’s nou ineens niet meer roesten –dat zou mooi zijn- maar omdat er bij alle regio’s al overvloedig veel aandacht aan gegeven is. En als er alsnog interesse is om de kokerbalken van je auto aan de ongenadige blik van de club-endoscoop te laten onderwerpen, meld je dan aan bij een volgende sleuteldag. Daar maken we dan wel weer ruimte voor. Deze keer drie onderwerpen, van elk een uurtje, met tussendoor koffie, koek en erwtensoep. En die drie onderwerpen waren:

  • Carburatie (door Jan Mulder en Pieter Kok)
  • Remmen (door Jan v.d. Berg)
  • Auto elektrotechniek (door Erik Wielink)

Zelf vond ik het weer een inspirerende dag. Oprechte interesse voor de elektrotechniek is natuurlijk altijd mooi. En dat je mensen helpt hun klassieker te verbeteren, daar doe je het allemaal voor. Mijn eigen verhaal over de elektrotechniek heeft misschien een toch wat te theoretische insteek. Voor mij is de wet van Ohm gesneden koek, maar dat geldt natuurlijk niet voor iedereen. Dus dat moet ik een volgende keer toch wat anders brengen. En iets meer praktijk een volgende keer? Bijvoorbeeld met z’n allen een “storing” oplossen? Of bij de auto van een deelnemer een relais inbouwen om bijvoorbeeld de achterruitverwarming te schakelen. Waarschijnlijk hebben we dan wel langer dan een uurtje nodig, maar wie een klassieker rijdt, heeft per definitie geen haast, niet waar?

Mijn eigen Amazon heeft die dag model gestaan bij het op de CO meter afstellen van de carburatie. Ik moet zeggen, dat was op de terugweg heel goed te merken. Toch wat feller dan voorheen, zelfs op LPG.

Heel veel dank aan Dries Bakkenes voor het ter beschikking stellen van zijn werkplaats en de showroom. En natuurlijk aan Pieter Kok voor de afstel demonstratie en Bakkenes junior voor de erwtensoep.

De ervaringen van een deelnemer:

Zaterdag 21 november de workshop  elektrotechniek bijgewoond.
Daar heb je nou eens wat aan!
Nu zijn vaak technische uiteenzettingen hoofdzakelijk voor de echte technici onder ons.
Voor anderen, die geen technische studie of beroep hebben is het klussen aan je auto meer
een uitdaging. Zelf mijn hele huis verbouwd van water, cv, tegelen, timmeren en elektriciteit.
Als het gaat om de auto dan is alles anders, althans zo voelt dat.
Erik Wielink trapte in onze groep af en legde op HTS niveau uit hoe het elektrische systeem
werkt. Een geweldige opsteker.
Zeker als je bij onze Dries mistlampen gaat kopen en blijkt dat je relais(sen) moet aanbrengen.
Ook Jan Mulder en Pieter gaven een duidelijke uitleg over de carburateur.
Ik moet echt eens komend jaar mijn kleppen van de Amazon gaan leren stellen.
Als laatste deed Jan v.d Berg  een betoog over het remsysteem.
Mooi dat er vol op gelegenheid was tot (interactief) vragen stellen. Ha, daar heb geen
computer voor nodig!
De heren van regio Midden waren goed op dreef, gemotiveerd en in staat om op een
eenvoudige manier de systemen helder uit te leggen.
Zou gaaf zijn om volgend jaar weer een aantal  zaken te behandelen.
 
Onno Boersma

Foto’s: 2015-11-21 Workshops